Wpis z mikrobloga

ale to co innego, pytam o ubezp bo niedługo kupuję furę dla żony, a już nie pamiętam jak to jest z tym ubezp bo mineło sporo lat od poprzedniego zakupu auta
reasumując: jeżeli poprzedni właściciel nie wypowie, to mogę to ubezp przepisać (bez dopłaty) na siebie i je kontynuować, czy muszę zawrzeć przez 30 dni od zakupu nowe ubezp na własnych warunkach ?

pytanie o tyle istotne, bo nie wiem na kogo kupić to auto czy na siebie (mam zniżki) czy na żone która nie ma żadnych zniżek
@piogol1769: @tullsta: Bodajże jeśli nie wypowie przy sprzedaży to z mocy prawa przechodzi automatycznie na Kupującego. Co do kupowania ubezpieczenia to możesz na żonę, a siebie jako współwłaściciela albo głównego kierowcę dla mniejszego OC.
! @testowyandrzej: @HetmanPolnyKoronny: @tullsta: Mirki! Co wy gadacie?!!!! Sprzedający NIE MOŻE wypowiedzieć umowy ani przed, ani po sprzedaży tylko przekazać tak jak jest kupującemu!

@piogol1769: Po zakupie auta dostajesz OC od sprzedawcy i możesz z niego korzystać do końca trwania polisy. Najlepiej zgłosić od razu po zakupie do ubezpieczyciela chęć przekalkulowania składki na Twoje dane. Jeśli po kalkulacji wyjdzie, że masz dużo dopłacać to wtedy wypowiadasz umowę OC
@HetmanPolnyKoronny: Konkretniej to jedyne zobowiązania jakie ma kupujący to od dnia zakupu :) Czyli jeśli nie opłacił raty to Ty musisz to uregulować, albo zrezygnować jak najszybciej (oczywiście zapłacić część składki za każdy dzień korzystania z OC) i kupić nowe ubezpieczenie.