Wpis z mikrobloga

@test_user: o, dzięki, właśnie nie wiedziałam jak tagować ;)
mój przegenialny szef i prezes stwierdzili, że mam robić testy na IE (!) przez selenium IDE (koniecznie) i Visual Studio 2013 (machnęłam się we wpisie). nic nie ogarniam, nawet nie mam kogo zapytać, bo jestem jedyną testerką na dwie firmy. początkującą. super planowanie bulwo.
no nieważne. po prostu powiedz mi, że nie ma takiej możliwości, a ja będę mogła kazać im udowodnić,
@Theia: może i się da, ale to kompletnie bez sensu. Generalnie IDE jest głupie, beznadziejnie się to maintaintuje i to jest stratą czasu. Webdriver to co innego. Samego IDE na IE nie ma, to jest wtyczka na firefoxa, na IE masz cuda typu selenese runner. Programujesz coś?
@test_user: nie programuję, dopiero za testy się wzięłam. właśnie IDE mnie się w cholerę nie widzi, bo po pierwsze, to wtyczka na firefoxa, po drugie ledwo co to działa, trzeba praktycznie cale testy samemu pisać, bo nie ogarnia potem, żeby to samo odtworzyć, nawet głupie wybranie czegoś w dropdownie... ale oczywiście moi cudowni pracodawcy utrzymują, że można oczywiście IDE zrobic na IE, ba, na Chroma można. cała reszta mi mowi, że
@Theia: testy muszą być odpalane samodzielnie i out of the box, koncepcja IDE przeczy tym dwóm właściwościom. No współczuję, będziesz musiała jakoś przeforsować normalnego webdrivera, o ile w ogóle automaty są Wam potrzebne ;) Dwa, nie "bierz się za testy (w domyśle zapewne automatyczne)", bierz się za kursy programowania, bo bez tego testów nie napiszesz :)
@Theia: Śmieszne to.
Przerób kurs odpowiedniego języka na Codecademy (polecam Pythona, ma najbardziej naturalną składnię i świetną dokumentację)
Na początek będziesz:
- musiała wyszukiwać odpowiednie elementy (daj znać jutro, to podrzucę Ci sensowny art... jak z Twoim angielskim?)
- używać metod: click, sendkeys. Rzadziej text czy getattribute by weryfikować czy identyfikować elementy.
Tego naprawdę nie ma wiele.

Aby osiagnąć poziom, że programowanie testów jest szybsze i bardziej elastyczne niż
@venomik: dzięki za taki długi komentarz, ale serio... wiem, jak to zrobić w IDE, to szef sobie wymyślił automatyzację, taką PEŁNĄ. z Visual Studio KONIECZNIE.
nie szukam kursów, bo to już mam, po prostu chcę jednoznaczną odpowiedź na pytanie... czy to tak dużo? :P
@Theia: Nie.
Ale to jak strzelanie z armaty do wróbla (lekko parafrazując sens). Namęczysz się, nie mając później z tego większego pożytku.
Posłuchaj wykopków, broń się przed tym mocno, najlepiej ucząc się sensownych rzeczy 'na boku' - to i szefa przekonasz.