Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem. Muszę otworzyć bramę garażową do swojego garażu. Klucze wszystkie 3 komplety są zamknięte w garażu przez mój różowypasek. Rano myślałem że ją rozszarpię za jej mądrość.
Dobra do rzeczy:
Brama Hormana z jedną wkładką taka jak na foto:
http://obrazki.elektroda.pl/4681852500_1339313688.jpg
Walić wkładkę młotkiem? Wiercić? Nigdy tego nie robiłem. Nawet nie wiem jak zacząć.
#awaryjneotwieranie #dorabianiekluczy #budujzwykopem #wiewiurwwarsztacie
  • 13
@WiewiurPL: Kumplu ale tam powinien być pstryczek co odblokowuje zamek. Taki manewr żeby nie dało się człowieka zamknąć od zewnątrz. Coś jak "klamki" w bagażnikach co by ludzi nie przewozić wbrew ich woli.

edit. ale czekaj bo widzę że brama otwarta czyli stare foto. Nie masz wglądu od wewnątrz teraz?
edit2. No #!$%@? nie ogarnąłem hehe Już wszystko kumam. Rozwierć a potem sobie wkład wymienisz.
@WiewiurPL: Mam identyczną bramę. Nie ma najmniejszezgo problemu by ją otworzyć bez kluczy...
Wystarczy dobrze złapać i ciągnąć do siebie, ale nie za klamkę przy zamku (bo po pierwsze - urwiesz klamkę, po drugie - ciągnąc za klamkę nie wygniesz drzwi), tylko za dolną krawędź drzwi, na środku.


Drzwi wykrzywią się lekko w łuk, sprężyście i bez zniszczeń, ale na tyle, że jeśli ją równocześnie też trochę w jeden bok będziesz
hrumque - @WiewiurPL: Mam identyczną bramę. Nie ma najmniejszezgo problemu by ją otwo...

źródło: comment_pMk49Ts6JEzwZZFx7mIHwxkBjVThtz4l.jpg

Pobierz
Sprawdzone wieeeelokrotnie - jak mi się po klucze nie chciało iść do domu...


@hrumque: ta brama i zamek to jakiś żart, mam tę samą xD Instalowałeś może jakiś drugi zamek i poleciłbyś?
@hrumque
@Ranger: No nie wiem, ja mam od spodu zamocowany ceownik-szynę a w nim guma i za cholerę nie mogę teraz szarpiąc od dołu tego ruszyć, za sztywna. Z boku próbowałem podważyć płaskownikiem, ale też nie idzie. + taki że mogę rękę od spodu wsadzić i spróbować odkręcić rygiel, ale jak się nie uda to trochę słabo :)