Wpis z mikrobloga

@Rifle: Ja kupiłem plazmę PANASONICa jak jeszcze były i oglądam z 4 metrów. Żadne tam SMART. I tak czasu nie ma żeby wszystkie 25 programów obejrzeć + filmy na podpiętym dysku + kobieta ogląda seriale.
@Rifle: bo mają pewne wady jak większy koszt produkcji w porównaniu do LCD (LED to LCD, tylko podświetlany diodami zamiast świetlówek, żadna "inna" technologia), większe zużycie prądu czy większą masę.
Ale nasyceniem barw i głębią czerni plazmy biją wszystko na głowę. Ekrany ciekłokrystaliczne nie są w stanie uzyskać idealnej czerni, gdyż kryształu jeszcze nie da się ściemnić tak, by zupełnie nie przepuszczał światła. W plaźmie czarny piksel po prostu się nie
@Rifle: Pewne rzeczy staja się "niemodne" z tego względu, że produkując je w wyższej jakości trzeba ponieść większe koszty, a to nie jest na rękę konsumentom i firma traci bo zwykły konsument woli produkt który jest dużo gorszej jakości ale ważne aby był tańszy o 100 zł. Tak właśnie było z plazmą.
@Rifle: jak wymieniać plazmę to jedynie na OLED. Trzeba jeszcze niestety poczekać, aż się spłaci technologia LCD, to telewizory OLED stanieją. Ich metoda produkcji jest prosta, więc muszą stanieć, ale rynek zawalony jest starszą technologią...
no cinava


@naimad77: Co to znaczy? Jak nie znajdę nic lepszego to wezmę tego Samsunga :)

@TheEel2: @Miszkurka2000: Ja nie mówię, że plazmy są gorsze, czytałem o tym, tylko już od pewnego czasu słyszę, że plazma jest odchodzącą technologią, która będzie zastępowana np. przez OLEDy.

W tym artykule zostało wymienionych też trochę wad plazm np.

" - Ale w pewnych przypadkach plazmy nie potrafią przedstawić nasyconej czerwieni lub zieleni
@Rifle: no zależy do czego potrzebujesz telewizora. Jako grajek do jasnej kuchni by oglądać eurosport podczas kulinarnego dzieła stworzenia - to w tym celu zupełnie się nie sprawdzi. Do salonu, by wieczorem przy zasłoniętych roletach oglądnąć z #rozowypasek film niczym w kinie - tylko plazma.

OLEDy są fajne i wiadome było od początku, że będą następcą plazm, ale zanim nie wyprzedają się LCD to nie ma co liczyć na spadek cen.
@Rifle: Do 3000zł polecam (może nawet 55 cali uda się dorwać):
Panasonica AS640 - matryca VA (dobra czerń i kontrast), 3d aktywne, brak okularów w zestawie
Panasonica AS650 - matryca IPS (słabsza czerń, lepsze kolory), 3d pasywne, lepsze możliwości multimedialne (np.: tv anywhere)
Obie bardzo udane serie (sam mam 55AS640), według mnie lepszy obraz niż H6400 (i z wyglądu także, jeśli H6400 to tylko do zawieszenia bo stopkę ma paskudną), na
Btw. mam niezłą pompę z "ekspertów" w sieciówkach (pokroju Saturn czy MM), którzy wmawiają, że OLED to unowocześniony LED


@TheEel2: Taaa akurat w tych dwóch technologiach największe podobieństwo widać w nazwie :P Technicznie OLED jest raczej następcą plazmy, bo nie ma swojego doświetlenia, a piksele świecą własnym światłem. To dzięki temu czerń na oledzie jest czarna, a na led zawsze będzie szara...

Też uważam, że jak pozbywać się plazmy to najlepiej
@Rifle: jaki masz rodzaj telefonu? jeśli sony to bież sony, jeśli samsung to samsung. ogólnie te telewizory nie rożnią sie wiele. jedynie chyba to starszy model niż samsung h6640, ktory zreszta ma jeden z znjlepszych ekranów w tym przedziale cenowym. sam bym wzial h6640 jak kupowałem swój lecz wtedy cena była zaporowa.
Sony nie podaje jaki rodzaj procesora ma wbudowany. UE48JU6400 nie ma co i na tym oglądać w 4k. no
@Rifle: no patrz ja tez ten sam szajsung. ja osobiscie kierowalem sie multimedialnością tv i kompatybilnoscia tv-kom-pc-bd-kino domowe. padło na samsung i naprawde jestem zadowolony. wiele ci nie mogę polecić oprocz tego co już wiesz bo mieszkam w uk i tu jest inny wybór i czasem nawet oznaczenia. Jeśli ci nie zależy na 4k to ja bym brał serie h samsunga.
@naimad77: Z 4k chyba jak z 3D. Ile filmów obejrzę w tej rozdzielczości? Czy jakieś stacje TV nadają w 4k?
Chyba wezmę tego Samsunga, z podłączeniem do amplitunera np. Denona nie będzie problemu? Najlepiej podłączyć przez cyfrowe złącze optyczne?
tak. połaczenie optyczne i DD po HDMI z tunera tv(czy satelity-co tam masz).z 3d chyba skorzystasz częsciej. ja osobiscie lubie filmy w 3d (sczególnie bajki( ͡° ͜ʖ ͡°) a transformery 3d BD wymiatają. polska tv jeszce nie nadaje w full hd. moze za 10 lat bedzie jakiś 4k upscaling.