Wpis z mikrobloga

@MWth: gumtree, rightmove i zoopla. Ale np na zoopla jest duzo agencji. Agencje nie lubią psów i życzą sobie oplaty za znalezienie. Próbuj jednak :-)
@MWth:

Gdzie szukać mieszkania w #londyn

Openrent, Gumtree, Rightmove, Zoopla.
W Openrent najprościej bo rozmawiasz bezpośrednio z właścicielem mieszkania, więc możesz dogadać kwestię psa.

Da się studio za 900 GBP wynająć? Albo w jakiejś kamienicy mieszkanie małe?

Da się ale nie licz na luksusy, spodziewaj się grzyba itp
Sprawdź jak tam wygląda kwestia kwarantanny dla psa.
@MWth: zacznijmy od podstawowej rzeczy - nie wiem jak jest w Londynie, ale np. w Southampton wynajecie mieszkania od razu po przyjezdzie jest praktycznie nierealne. Trzeba miec prace - najlepiej nie przez agencje, fajnie by bylo tez miec jakies referencje. W moim przypadku wymagali wyciagu z konta za ostatnie 2 albo 3 miesiace (nie pamietam), stalej pracy z dochodem ktory mi 'wystarczy' i gwaranta mieszkajacego w UK. I to wszystko od
@mm0070: glupoty pier... tez mieszkam w southampton, jak nie masz referencji ani pracy zawsze mozesz zaoferowac zaplate za pol roku z gory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obecne mieszkanie wynajmuje przez agencje i jedyne co chcieli to potwierdzenie dochodow (umowa o prace) i standardowe dokumenty dowod, prawko (chcieli 2 ze zdjeciem itp) zadnego gwaranta ani nic takiego nie slyszalem zeby chcieli. Pewnie trafiles na jakiegos sluzbiste
@Bandian: wszystko zalezy od agencji/konkretnej osoby, ja akurat trafilem tak ale za to cene mam bardzo dobra i mieszkanie jest nowe, jestem pierwszym lokatorem ( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie dlatego. W kazdym razie wiem ze np rightmove nie da Ci mieszkania jak nie masz przynajmniej normalnego kontraktu z firma - musi byc podpisany conajmniej na okres wynajmu mieszkania, do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia - jasne ze