Wpis z mikrobloga

Mireczki, byłem przed chwilą na zakupach po warzywka i owoce w całkowicie naturalnych warunkach (kiwi, arbuzy, jabłka, brzoskiwnie, nektarynki, ogórki, pomidory, melony, cytryny, papryki, groch, fasola etc etc). Zero jakiejkolwiek chemii, owoce i warzywa rosną wśród chwastów, naturalny kompost (z liści innych warzyw). Jedno co mnie zaciekawiło, to coś na co Włosi mówią "foodforest" warzywa i owoce rosnące w skupisku, bez podziału grządka w grządke.


Gościu wraz z ojcem mają sad i ogrody. Tak dobrych brzoskwiń dawno nie jadłem <3 Typek studiował bioekologie i STWORZYŁ drzewo brzoskwiniowe w sposób naturalny które urosło, w ciągu roku, do rozmiarów które inne drzewa osiągają po 15 latach.

Kultywuje również sadzenie i ochronę warzyw i owoców, których już się nie uprawia oraz które wyginęły paredziesiąt lat temu. No super miejsce dla kogoś kto lubi takie klimaty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rosliny #warzywa #owoce #biologia #bioekologia #natura #italia no i tez #weganizm bo pojechałem tam tylko dlatego, że ciotka jest wege #wegetarianizm)


Otwieram tag #wlochyborysa na którym co jakiś czas będę wrzucał zdjęcia i może jakieś historyjki jak to jest na wakacjach nad Adriatykiem (pobędę tutaj pewnie z jakieś dwa tygodnie jeszcze, nie chce wracać do kraju :P)
borysszyc - Mireczki, byłem przed chwilą na zakupach po warzywka i owoce w całkowicie...

źródło: comment_VPTQ8yLKqL7SfOMc9SGUn5x4dd1yQ5u5.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
STWORZYŁ drzewo brzoskwiniowe w sposób naturalny


@borysszyc: co za bzdura. W naturalny to by było bez udziału człowieka. No i ciekawe jak tego dokonał? Pewnie po prostu zaszczepienie odpowiednią odmianą.
  • Odpowiedz
@borysszyc: rosną razem bo w ten sposób mogą na siebie pozytywnie oddziaływać. Allelopatia
15razy, brzmi jak bajka. Do póki nie zobaczę to nie uwierzę. Sam widzę że odpowiednie nawożenie, nawadnianie może zwiększyć przyrosty dwu trzy krotnie, ale 15 to nie sądzę.
  • Odpowiedz