Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki spod tagu #webdev #webdevhelp ! (Jeśli to złe tagi, to przepraszam)
Proszę Was o radę. Otóż jestem posiadaczem 3 domen. Przyjmijmy www.xyz.pl , www.janusz.xyz.pl oraz www.janusz.pl . Chciałbym, aby wszystkie domeny prowadziły do jednej usługi w Home.pl oraz żeby cały webrank www.xyz.pl i www.janusz.xyz.pl został przeniesiony na www.janusz.pl . Oczywiście skorzystałem z Google`a, jak poradziłby każdy specjalista z Elektrody ( ͡° ͜ʖ ͡°), i znalazłem mechanizm przekierowania 301. Wymyśliłem, że do hostingu w Home.pl podepnę domeny www.xyz.pl i www.janusz.xyz.pl i wstawię tam plik .htaccess , przekierowujący ruch na www.janusz.pl , który wytworzę za pomocą odpowiedniego generatora. Wszystko działało dopóki miałem hosting w Home.pl , natomiast teraz muszę korzystać z darmowego hostingu (wybrałem www.prv.pl) i cały mechanizm nie działa (,) . Napisałem do pomocy tego serwisu i otrzymałem odpowiedź "Proszę zamiast hostingu utworzyć alias o tej samej domenie.". Jednak, gdy zakładam alias, to nie mogę tam wprowadzić swoich domen... Ktoś ma pomysł jak rozwiązać taki problem?
  • 4
@Bestiariusz: z tego co pamiętam to na prv.pl nie ma obsługi htaccessa (nawet chyba php nie ma...). W opcjach panelu domeny powinieneś mieć do wyboru coś takiego jak przekierowanie na IP. Sprawdź czy będzie 301. Jak nie to utwórz na obecnym serwerze katalog przekierowania, daj dam .htaccess + ustaw, żeby dla tych domen ten folder było jako public_html i powinno zadziałać.
@Rst00: W panelu Home.pl jest opcja taka jak na obrazku, jednak nie wiem, jak zdefiniować, żeby to było przekierowanie akurat 301... Problem wynika z tego, że Home.pl pozwala jedynie na dostęp jednej domeny z certyfikatem SSL do jednej usługi. Natomiast ja mam SSL na www.janusz.xyz.pl i www.janusz.pl .
Co masz na myśli mówiąc "na obecnym serwerze"? Jak tworzy się katalog przekierowania? Jak ustawia się, żeby folder był "public_html"? Chyba jestem bardzo
Pobierz
źródło: comment_FliEpYlE7Ii8ERQmUHQz1PnApjpSSLP9.jpg
@Bestiariusz: wybierz ostatnią opcje (o ile jesteś na tej domenie co chcesz ja przekierowac) i wpisz URL docelowy. Sprawdź urivaletem jaki jest kod. Jak 301 to ok, jak 302 to wybierz 2 opcję i będziesz miał do wpisania folder. Zrób na ftp folder przekierowania, wrzuć htaccess i wtedy w tym inpucie od przekierowania wpisz /przekierowania/ . Powinno działać, a jak nie to odezwij się na pw