Wpis z mikrobloga

@xSQr: Ja kupiłem kompresyjne przypadkiem. Czy jakaś różnica jest? Według mnie nie, mają za to inny plus. Dobrze przylegają do stopy i nie jeżdżą mimowolnie po stopie przez co robi się mniej obtarć. Jak biegasz 15km+ to może to mieć znaczenie, przy mniejszych kilometrażach biegam w zwykłej bawełnie i nie widzę różnicy.
  • Odpowiedz
@xSQr: Jeśli biegasz długie dystanse i masz problemy z krążeniem - to skarpety kompresyjne rzeczywiście są dobrą rzeczą. Jeśli natomiast nie robisz jakiegoś wielkiego kilometrażu to imo bez sensu wydatek.
  • Odpowiedz
@xSQr: ja biegam w opaskach kompresyjnych na długich wybieganiach (powyżej 20 km) i na zawodach (bez różnicy jaki dystans). Czy pomaga w czasie biegu? Szybkości nie dodają, ale wg. mnie łydki są po biegu w lepszym stanie. Lepsza regenracja.
  • Odpowiedz
Biega ktoś w skarpetach kompresyjnych? Warto w to inwestować i czy rzeczywiście dobre są te drogie?


@xSQr: Przebiegłem 2 maratony i 1 IM w kompresji i jeden IM bez - różnicy brak.

Za to jeżeli chodzi o regenerację to widzę różnicę jak najbardziej (gdy się sponiewieram i śpię w skarpetach kompresyjnych - jest git, gdy śpię bez - rano nogi bolą).
  • Odpowiedz