Wpis z mikrobloga

Macie czasem wrażenie, że nie spotkaliście na swojej życiowej drodze odpowiednich ludzi? Mam kilku przyjaciół, znamy się od przedszkola, ale patrząc z perspektywy odległości jaka nas dzieli, odnoszę wrażenie, że w żaden sposób nie są to znajomości stymulujące, które zmieniły mnie na lepsze, poszerzyły mi horyzonty. Żaden z nich nigdy nie polecił mi dobrej książki czy muzyki, a z filmem zdarzyło się dosłownie raz. Nigdy nie byliśmy nawet na żadnym koncercie bo albo nie słuchają czegokolwiek, albo słuchają badziewia. Poza paroma drobnostkami niczego się od nich nie nauczyłem.

Tak samo wyglądało bycie w związku. Seks, spacery, rozmowy o niczym. To ja wybierałem dobre filmy, polecałem jej muzykę, zachęcałem do uprawiania sportu, czytania, zabierałem na koncerty czy do teatru. Oprócz udoskonalenia swoich technik dawania przyjemności ( ͡ ͜ʖ ͡) oraz nauczenia się w jaki sposób mniej więcej funkcjonują kobiety, nie wyniosłem z tego związku niczego. Chociaż te dwie rzeczy to i tak nieźle, i pewnie to w przyszłości zaprocentuje. Jednakże wciąż mało w porównaniu do tego co włożyłem ja.

Ilekroć poznawałem osoby, dzięki którym mógłbym się rozwinąć, nasze kontakty urywały się z różnych, niezależnych od nas powodów.

Czy ja mam zbyt wysokie wymagania względem innych ludzi czy po prostu pecha?

#gorzkiezale #jakzyc #przemyslenia #relacjemiedzyludzkie
  • 15
  • Odpowiedz
@m3nt0r13: Szkoda, że nie mieszkasz w jUKeju. ;)

Nie mam siebie za Einsteina. Po prostu większość osób, które spotykam, nudzi mnie po kilkunastu minutach rozmowy. Jest to frustrujące, tym bardziej że spotkałem już kilkoro ludzi, z którymi rozmowy o byle czym były naprawdę ciekawym doświadczeniem. Niestety im jestem starszy, tym takich znajomości zawieram mniej.
  • Odpowiedz
@Klinghoffer: Nie zawsze chce. Niektórzy mają rodzine na utrzymaniu i pewne sprawy muszą odejść na bok. Żal mi tylko tych, co nie widzą swojego potencjału, bo musza wpasować sie w ramy "idź na studia, znajdź pracę, weź kredyt". Nie jestmi żal tych, co chcą podróżować, poznawać ludzi, być aktywnym, ale nie maja na to środków jednak trzeba mieć smartfona, #!$%@? peceta co uciagnie wiedźmina w 4k/60fps, samochód na który ich nie
  • Odpowiedz
@LegionPL: Nie ma sensu pytać bo nie czytają, nie słuchają muzyki, a filmy oglądają od święta. Równie dobrze mógłbyś pytać prostytutkę o zalety życia w celibacie - ona nie ma o tym pojęcia.
  • Odpowiedz