Wpis z mikrobloga

Mireczki jest ważna sprawa!

Razem z sąsiadem zamieszkujemy dom dwu-rodzinny, którego jesteśmy właścicielami. Obok domu jest działka, którą chciałbym wykupić. Byłem w urzędzie i pani oznajmiła mi że tę część działki mogę kupić tylko razem z współwłaścicielem domu (WTF?).

Czy to prawda? To już nie mogę SAM kupić sobie części działki?

#prawo #dom #polskiabsurd
  • 4
@mati1dg1: trochę zależy - ale to jest po prostu taka działka ot obok waszej nieruchomości? Żadna droga dojazdowa czy inne cuda, które mogłyby wzbudzić czujność pani w urzędzie? Kto sprzedaje - może są jakieś dziwaczne warunki przetargu?
@eaxene: to jest działka należąca do miasta, przez która w chwili obecnej jest poprowadzony przejazd do innej posesji (też należącej do miasta). Ja chciałbym wykupić tylko część działki, ten przejazd mogą sobie przesunąć. Co więcej dowidziałem się, że miasto dostało dofinansowanie na zagospodarowanie tej działki (jakieś 3 lata temu) i oprócz podzielenia samej działki trzeba ją "przekwalifikować?"
mati1dg1 - @eaxene: to jest działka należąca do miasta, przez która w chwili obecnej ...

źródło: comment_3MwaLERu9oGFNWXvRwLVVNflnEIiSSEf.jpg

Pobierz
@mati1dg1: w sumie to się zastanawiam co mogło legnąć u takiego stanowiska u urzędniczki i tak do końca nie wiem. Skoro sprzedają to znaczy, że mogą ją normalnie sprzedać (np. jak ja bym poszedł i chciał kupić) i w tym zakresie nie ma ograniczeń to nie wiem dlaczego nie mógłbyś ty jej sam kupić. Ale podawała w ogóle jakiś powód?
@eaxene: Nie wiem dlaczego ale oni chcą żeby ta działka została dołączona do obecnej. Drugi problem to tak jak już wcześniej wspomniałem UE kilka lat temu dała dofinansowanie na zagospodarowanie i trzeba czekać 5lat (zostały 2 :(( ) zastanawiam się czy można to jakoś przeskoczyć. Zaraz poszukam i wstawię skan pism które otrzymałem