Wpis z mikrobloga

mirki tak mi sie przypomnialo jak niedawno szukalem mieszkania akurat w stolicy i jesli szukacie cos na wynajem
to agencje czesto wrzucaja wirtualne mieszkania w podejrzanie niskiej cenie,tylko po to,aby sciagnac was do siebie i nastepnie haracz za wpisanie sie na liste (wtedy dostajesz nr do wlasciciela mieszkania)

- oczywiscie w momencie podpisywania umowy-zlecenia (200-300cebulionow/3miesiace), na przesylanie wam ofert mieszkan wg podanych preferencji, to cudowne mieszkanie od razu jest zajete/ew nie mozna sie dodzwonic/albo bedziecie czekac jak zul pod blokiem i wydzwaniac, bo przeciez nie mozna takiej oferty stracic...
- sprawa sprzed kilku miesiecy ale podejrzewam ze niedlugo znowu sie zacznie - w moim przypadku mam duza pewnosc tego co pisze, bo slyszalem i czytalem podobne historie o tej agencji (na swietokrzyskiej w bloku), ale tez odnosnie innych agencji - -

- podsumowujac: jesli wynajem z agencji z $ na start to w ostatecznosci
bardziej zaawansowanych poprosze o dodanie lepszych tagow, zeby wiecej ludzi wiedzialo o sprawie, ktora pewnie niedlugo sie powtorzy

TL; DR agencje wrzucaja lewe oferty mieszkan z niska cena wynajmu, aby was zwabic i wyludzic 200-300pln za nr fikcyjnego telefonu od lewego mieszkania - niedlugo powtorka na gumtree/olx

#wynajem #studbaza #januszebiznesu #oswiadczenie #pracbaza
  • 18
@jakubeskulap: a tak w praktyce (bo w ogłoszeniu to wiadomo, że niby supermegatanio, a później jak się dodzwonisz czynsz 500zł, tv 150 itd) to ile cebulionów potrzeba na wynajęcie kawalerki w stolicy?
@macoomba: widac niezle im to idzie skoro zatrudniaja kancelarie i co pol roku zmieniaja nazwe firmy. Ale jak czlowiek zmeczony poszukiwaniem widzi oferte z dobra (mozliwa) cena to sie zapomina. Ja to mialem nieprzyjemnosc 3 lata temu. Widocznie teraz jest jeszcze "lepiej" skoro walcza z opiniami google.