Wpis z mikrobloga

Mireczki macie jakieś domowe sposoby na zbicie ciśnienia tętniczego ? Od 3 dni jakoś tak dziwnie się czuję i randomowo drętwieją mi lekko ręce, wczoraj miałem piszczenie w uszach dosyć długo, dziś boli mnie głowa więc zmierzyłem ciśnienie i wyszło 158/90.

Kilka lat temu miałem też problemy z ciśnieniem i przyjmowałem leki ale wziąłem się trochę za siebie, więcej ruchu i zdrowsze jedzenie wiec lekarz postanowił, że może powinienem odstawić leki. Długo długo nic nie miałem, ciśnienie utrzymywało mi się od 120/80 do 140/80 z kawałkiem najwyżej, więc nie było takiej tragedii no ale jak przyszły te upały to mnie w końcu trafiło. A więc, doradzicie coś domowego na zbicie ciśnienia ?

#zdrowie #cisnienie #serce #lekarz
  • 12
@pavulon78: regularnie chodziłem i brałem leki ale ciśnienie mi się ustabilizowało, od jakichś 2 lat nie brałem leków i wszystko było ok. Dopiero od 3 dni jakoś tak mi dziwnie i wysokie ciśnienie. Uwierz mi, myślę o tym bo mnie już każdy tak nastraszył i sam o tym poczytałem, że nie widzi mi się dostać zawału w wieku 25 lat.
@frak: No właśnie nie, jestem oazą spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaczęło się właśnie od tych upałów niedawno, ostatnie dni miałem dosyć spokojne, wręcz monotonne, nerwy to ostatnia rzecz jakiej się spodziewałem.

@neo_vir: Chyba faktycznie w najbliższym czasie zapiszę się do lekarza, będę jeszcze się obserwować i mierzyć ciśnienie bo jak mi wróci do normy no to nie ma sensu wznosić alarmu.

@mroz3: z racji
@t-time: Domowych sposobów nie ma. Jedyne to stwierdzenie jego braku w kończynach świadczy o tym ze skórczowe jest poniżej 90. Jezeli chodzi o nadcisnienie to sposobów brak. Objawami sa właśnie bol glowy, szum w uszach jak juz jest bardzo wysokie ale bez dokładnego pomiaru nie masz 100% pewności. Udaj sie do lekarza ale najpierw zaopatrz sie w jakis aparat do pomiaru i sam zacznij je kontrolowac