Wpis z mikrobloga

223,5 - 6,5 = 217
Łącznie z kilku ostatnich dni. Żem tyrał ucho znów głównie :P

Do zbioru narzędzi/metod, których używam do ćwiczenia słuchu dołączyłem (dzięki temu wpisowi - dzięki @StefanBetoniarz ) metodę Charliego Banacosa - tzw "Functional Ear Training". I muszę przyznać, że bardzo ciekawa i obiecująca metoda, a i postęp póki co zaskakująco szybki w apce na Androida (zaledwie 4dni i już zaczynam powoli z dopasowywaniem dźwięków do zmiennej toniki).

Więc moim priorytetem zaraz po "Guitar & Bass Ear Trainer" i "Guitar Scales Method" (gdzie w obu też dobrze idzie) jest teraz ten "Functional Ear Training", a zaraz za nim - także androidowy "Pitch Improver" - w którym ostatnio męczę interwały i progresje akordów (progresje już też coraz lepiej zaczynam wyczuwać :D).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z takiej złożonej ogólnej praktyki muzycznej. I bardzo mnie cieszy, że z dnia na dzień na każdym z tych narzędzi widzę dość szybki progres :)

Poza tym:

Powoli też przymierzam się do przerabiania Mel Bay'owskiego "A Comprehensive Study of Gypsy Jazz Guitar", gdzie bardzo fajnie są opisane metody tego gatunku :)

Już na pierwszych stronach biorą na ruszt kawałki takie jak Romane - Swing for Ninine (link niżej) - widząc to jak dobrze jest to opisane i jakie kawałki tam są - strasznie się napaliłem na przerobienie tego teraz ;)

#muzycznymiesiac
i przyspamuję też #gitara
i #muzyka w sumie także, bo kawałek zacny załączam ;)

#gypsyjazz Romane - Swing for Ninine
dyeprogr - 223,5 - 6,5 = 217
Łącznie z kilku ostatnich dni. Żem tyrał ucho znów głów...
  • 3