Wpis z mikrobloga

To zrobiłem mały eksperyment, i jakby ktoś był ciekaw czy lepiej aby wiatraki dmuchały zimnym powietrzem na kartę graficzną, czy wyciągały gorące to mamy odpowiedź.

Lepiej aby wiatraki nadmuchiwały powietrze z zewnątrz obudowy, różnica spora. Średnia temperatura trochę zakłamana bo druga próba startowała po pierwszej i nie wychłodziło się tak, ale już różnica w obrotach wiatraków daje dużo do myślenia a różnica w głośności jest spora.

Karta R9 390

Zawołam ludzi z poprzedniego wpisu: @MaddoxX1911: @Piterovy: @MaddoxX1911: @m_bielawski: @geomag42
#pcmasterrace #komputery #hardware #ciekawostki
ElCidX - To zrobiłem mały eksperyment, i jakby ktoś był ciekaw czy lepiej aby wiatrak...

źródło: comment_yLI3I598ONsYnZwJavcEIVnQMbdhK1g3.jpg

Pobierz
  • 33
@ElCidX: Nie no test fajny. Tyle, ze normalnie to przecież w obudowie robi się obieg. Powietrze jest zarówno wdmuchiwane jak i wyciągane. Nie spotkałem się z sytuacją aby robić tylko wdmuchiwanie albo tylko wyciąganie powietrza.
@ElCidX: Ale jakie wiatraki, w obudowie ? Przecież normalnie jest tak, że część #!$%@? a część #!$%@? i co Ty zrobiłeś, odwróciłeś je na opak czy co ?
@Variv: No jest obieg, ale tutaj interesowało mnie, jak ma się sprawa z samym wentylatorem.
Zapomniałem dodać, że tutaj chodzi o wentylator z boku obudowy.

Mam dwa wentylatory z przodu które #!$%@?ą powietrze, jeden z tyłu który wyciąga i ten boczny który #!$%@? teraz na kartę.
Mam dwa wentylatory z przodu które #!$%@?ą powietrze, jeden z tyłu który wyciąga i ten boczny który #!$%@? teraz na kartę.


@ElCidX: Ahaaa to chyba, ze tak.
@PanRatel: aż takich chęci nie ma, na 3h to i wypadło by jakiś benchmark zapuścić aby wyniki były jednolite.
Ale i tak wszędzie jak patrzę, to właśnie nawiew na kartę jest bardziej zalecany.
@ElCidX: dobry test to i plusik jest, ale od początku byłem zdania, że boczny musi wdmuchiwać ;) w przeciwnym wypadku lepiej, żeby go nie było.
Wiadomo, nie można doprowadzić do sytuacji, że żaden nie #!$%@? i odwrotnie tym bardziej. Ale wracając do bocznego to nie jest konieczny, ale jak już to ma wdmuchiwać. Co do tego, że lepiej więcej #!$%@? to miałem na myśli sytuację gdy ma się np. trzy wentylatory.