Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow vol.1
Dla niektórych kobiecy mózg to niezbadany, niezrozumiały teren. I jak im się dziwić, skoro wiele z kobiecych zachowań daje się podsumować słowami „Co tu się właśnie #!$%@?ło?”

Przedstawiam wam listę 7 kobiecych absurdów, rodem z horroru.

1. Zgolę brwi i namaluję je kredką

Staram się zrozumieć, wytężam się i napinam, ale nie mogę. Skąd wzięła się ta moda? #!$%@?ć brwi, sama namaluję ładniejsze! Automatycznie zakładam, że laska z brwiami kredką malowanymi ma IQ niższe od temperatury pokojowej. Przy okazji, musi mieć #!$%@? w deszczu.

2. Przykleję sobie sztuczne paznokcie, bo to jest takie sexy

Zrozumiem malowanie paznokci ot tak, bo lubi, ale nakładania sztucznych paznokci nie zrozumiem. Krótkie, zadbane paznokcie ZAWSZE będą lepsze od tipsów żelowych, akrylowych, #!$%@? hybrydowych i żeby nie wiem jak zajebiste wzorki miały, żeby nawet na każdym z nich była jedna literka z napisu „ANAL QUEEN” – i tak automatycznie założę, że laska zapomniała jak być kobietą. Jedno pytanie: jak takie niunie się podcieraja? Założę się, że spędzają tyle czasu w toalecie dlatego, że muszą wyczyścić szczoteczką to, co zostaje pod paznokaciami. Ach, i żaden facet nigdy nie powiedział „Wiesz co, mi się podoba bardziej ta z tymi tipsami, o matko, jakie to jest sexy”.

3. Powiedziałam mu, żeby się do mnie nie odzywał i się nie odzywa

Laska Ci strzeliła focha? Obraziła się śmiertelnie, a Ty już myślisz co jej kupić i jak paść na kolana, żeby ją przeprosić? Podzielę się z Tobą sposobem na focha. Sto procent skuteczności i najlepsze jest to, że nic nie kosztuje i nie musisz rezygnować ze swojej godności. Pewnie na niego nie wpadłeś, a ja lubię dzielić się prawdą ze swoimi braćmi. Gotowy? Najlepszy sposób na focha. Gotowy? … PRZECZEKAĆ! Jesteś pewien, że nie #!$%@?łeś nic na tyle, że musisz przepraszać i po prostu ma humorki? Poczekaj, nie odzywaj się – po całym dniu braku kontaktu, będzie siedziała z telefonem przy dupie i czekała na to, aż się odezwiesz. Nie przestaje mnie zadziwiać i bawić to, jak laski świrują, gdy facet się nie odzywa.

4. Mężczyźni kłamią

„On mnie okłamał! Już nigdy nie uwierzę facetom!” – powiedziała laska z trzema łopatami tynku na twarzy, make-upem, przedłużanymi włosami, stanikiem z push-upem i luźną bluzeczką, która zakrywa dodatkowe 10kg, które są z nią od czasów liceum, gdy co tydzień siedziała pod kołdrą, oglądała „Gotowe na wszystko” i #!$%@?ła ciastka z Nutellą, bo ją jakiś facet olał. „No wiesz, powiedziałem jej, że dużo dla mnie znaczy i że zależy mi na niej, ale gdy zdjęła stanik okazało się, że nie ma „tego czegoś” bo to tylko push-up był.” – end of story.

5. Spytałam czy grubo wyglądam w tej sukience

Jeśli pytasz o opinię, to naucz się ją przyjmować! Z jednej strony laski narzekają na to, że faceci kłamią, a za chwilę pada pytanie „czy ta sukienka mnie pogrubia?”. To nie jest pytanie o opinię, to jest błaganie o dowartościowanie. Nowoczesnym ekwiwalentem będzie wrzucenie fotki do sieci i narzekanie, że ‚wcale nie wyglądam tak pięknie, mam za duży nos’. Ach, to najmocniej przepraszam, mój błąd. Sądziłem, że jesteś ładna, ale najwyraźniej się myliłem. Tak samo jest z komplementami. Zamiast powiedzieć ładnie „dziękuję”, to mówią „nie no co Ty, wcale nie są takie ładne, łamią się i plączą, a końcówki mam takie porozdwajane.”

6. Miesięcznie wydaję #!$%@? siana na kosmetyki, żeby wyglądać pięknie, ale tak trudno jest schudnąć

Dziewczyno! Jeśli ważysz o 20kg więcej niż powinnaś, to śmiało możesz oszczędzać na kosmetykach, bo wiesz co? Nawet jak się najlepiej pomalujesz, nawet jak zrobisz sobie zajebiście włosy, założysz najlepszą sukienkę i przykleisz sobie najładniejsze tipsy na całym świecie – to będzie dla nas tak samo atrakcyjna jak wakacje w Ciechocinku. SCHUDNIJ! Dla nas liczy się całokształt. Mam w dupie jak się ubierzesz, ale tak długo jak jesteś gruba, to nie masz szans. Zamiast wydawać 300zł miesięcznie na kosmetyki (celowo zaniżyłem), wydaj te pieniądze na siłownię/fitness i zdrową dietę, lub po prostu idź się przejdź. Nikt Cię nie chce kaszalocie, no chyba, że lubisz tych co biorą tylko to, co zostanie.

7. Facet musi być przystojny, umięśniony, zaradny, dobrze ubrany, musi dużo zarabiać, mieć pasje, ciekawe życie…

… fajnych przyjaciół, fajny samochód, musi lubić dzieci, być wrażliwy, wyrozumiały i troskliwy, a ja muszę ładnie wyglądać. Z jednej strony się z tym zgodzę, bo może to jest cyniczne i płytkie, ale przynajmniej prawdziwe – u kobiet najważniejszy jest wygląd – przynajmniej z początku. Jeśli potem okaże się być tępą dzidą, to przynajmniej nadaje się do przelecenia. Natomiast kobiety z punktu powyżej nadają się jedynie na śmieszne historie. Dlatego z jednej strony nie ma sensu tracić czasu na brzydkie laski, bo też mogą okazać się „tympe”, a z drugiej ładne, ale puste fajnie się bzyka. Tylko niech potem nie płaczą, że facet je zostawił i poszedł do innej. Ostatecznie dla nas kolejna cipka wcale nie musi być lepsza, jest po prostu nowa, ale tak między nami – wcale jej nie potrzebujemy.

Bądźcie jak ta dziewczyna ze zdjęcia. Ona nie potrzebuje przejmować się takimi głupotami. Uśmiechajcie się często – to nas kręci najbardziej! :)

PS. Jeśli poczułaś się urażona tym wpisem, to mam dla Ciebie słoik nutelli i paczkę chusteczek.

Obserwuj tag #malecontent
#rozowepaski #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow
  • 152
  • Odpowiedz
@malecontent:
Znowu te paznokcie... #bojowkarozsadkustrikesagain
Zgadzam się z wymienionymi punktami poza nr 2.
Dziewczyna z tipsami podciera się dokładnie tak jak ta z długimi, poldlugimi, krotkimi naturalnymi paznokciami. Może niektórzy poczują się zaskoczeni, ale tak samo jak wszyscy mężczyźni niezależnie od długości paznokci. Wszystko jest kwestią higieny. Miałam już w życiu paznokcie maksymalnie obgryzione, dłuższe sztuczne i dłuższe naturalne i za każdym razem po takich przygodach w toalecie czyscilam je szczoteczka
  • Odpowiedz
@malecontent: oho, kolejny popis wykopkowych sfrustrowanych mizoginistów.

Krótkie, zadbane paznokcie ZAWSZE będą lepsze od tipsów żelowych, akrylowych

nikomu nie mają prawa podobać się tipsy bo ty uważasz, że są #!$%@? - ok.

Facet musi być przystojny, umięśniony, zaradny, dobrze ubrany, musi dużo zarabiać, mieć pasje, ciekawe życie…

straszna skrajność i generalizowanie, ile znasz takich kobiet? jak można na podstawie opisu jakiejś księżniczki z badoo określać preferencje wszystkich?

Na resztę odpowiem jak
  • Odpowiedz
@czapu:

Uważam, że nie można bardziej zdegradować ‚kobiety w kobiecie’ niż krzywdząc ją przesadnym feminizmem. Często pod internetowymi wpisami traktującymi o stosunkach damsko-męskich pojawiają się opinie typu: „szowinizm!”, „przedmiotowe traktowanie kobiet!!”, „jesteś bucem i widzisz kobiety poprzez swoją bucowatość!!!”, czasem nawet zakończone wdzięcznym „Ty #!$%@?” i wiele, wiele innych. Wiecie co jest najlepsze? Często piszą to mężczyźni, bardzo młodzi, ale faceci.

Całość: http://malecontent.pl/jak-skrzywdzic-kobiete-feminizm-w-praktyce/

Buziaki Cumplu :*
  • Odpowiedz
@amisquew91:
https://instagram.com/explore/tags/paznokcie/
Serio?

I jeszcze te wszystkie zdjęcia z tą ebaną oliwką na palcach, że ja nie wiem czy ona krzyczy "Hej, zrobiłam sobie paznokcie!", czy "Hej, właśnie wyjęłam rękę z mojej wilgotnej!". (pic rel)

Takie wybajone paznokcie to fetysz kobiet, wykonywany przez kobiety, pokazywany kobietom. Trochę tak, jakby #niebieski chciał poderwać #rozowa na komplet nowych haczyków do wędki. #fucklogic :D

mają problem z obgryzaniem lub łamaniem, a chcą uchodzić za
malecontent - @amisquew91: 
https://instagram.com/explore/tags/paznokcie/
Serio?

...

źródło: comment_plEWF73DgH8sNXFRSbSwTibSNf5mfiV2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: nie. to lekko wizazowa forma synonimu... mogłam w sumie powtórzyć "paznokcie" albo napisać "osłony rogowe" dla odmiany. ale przyjęło mi się w mowie i piśmie, że kiedy nosilam te żelowe, to idąc na uzupełnienie szlam "na pazury".
  • Odpowiedz
@czapu: Jak ktoś obgryza to ma coś z głową. Jak ktoś ma łamliwe, to obcina krótko i nie ma problemu.
No chyba że spoko, jak laska ma krótkie łamliwe paznokcie i pracuje w kopalni to rozumiem, że ma problem, ale taka przeciętna różowa? prosz.... :D Nie daj się łapać na różową retorykę :D
  • Odpowiedz
@malecontent: powód oliwki na skórkach jest mega prosty. Zdjęcie robi się po skończonym zabiegu a zabieg kończy się wmasowaniem oliwki w wał okołopaznokciowy. Tylko faceci mogą sobie do tego dopisać "hej właśnie wyjęłam rękę z mojej wilgotnej". Czemu nie robi się zdjęcia wcześniej? Żeby nie zdejmować rękawiczek i nie tracić czasu.
  • Odpowiedz