Wpis z mikrobloga

Nosz kurde :<
Login i Rejestracja zrobiona poprawnie.
Probuje teraz zrobic stronki do zmieniania danych uzytkownika i krótkie formularze.
Przy wywolaniu akcji kontrollera wyskakuje mi błąd
_/*PHP Fatal Error – yii\base\ErrorException

Class 'app\models\PasswordForm' not found_

no ale jak to nie znaleziona skoro załączyłem tą klase do pliku i moge normalnie odnosic sie do metod tego obiektu zaraz za tą linijką...

http://paste.ofcode.org/awTFdywta8XHTmvMHT4DpH
#php #yii #webdev #programowanie
  • 26
@ExtendedConsciousness: najwidoczniej jakis gówniany autoloader jej nie rejestruje i nie masz jej dostępnej w aktualny kontekście xD dlatego wolę phalcona gdzie mam pełną kontrolę nad tym co mam rejestrowane(pomijając to że mam cały framework dostępny w pamięci w każdej chwili) w danym kontekście bo sam wszystko rejestruje i ustalam co ma być rejestrowane w każdym module itp itd

Jest to trochę powiązane z tym co napisał @Bizley - tj autoloader może
@Jurigag: ok dziala w models. Bardzo dziwne, ze phpStorm nie lapie tego. Chyba ze gdzies sciezka jest niepoprawna. Da sie to zmienic? Bo nie moze tak byc zeby wszystkie Modele byly wjednym katalogu. Nie polapie sie w pozniejszych versjach aplikacji.
@ExtendedConsciousness: ale co ma łapać ? to jest kwestia autoloadera nie phpstorma, musisz po prostu zrobić tam namespace na ten katalog, poczytaj o PSR nie wiem jaki to konkretny jest dokładnie bo ja akurat mam rozbitą aplikację na moduły gdzie każda funkcjonalność = odzielny moduł i każdy po prostu ma modele/kontrolery/helpery/serwisy/widoki itp
@Jurigag: to są modele ale nazywam je formy z niewiadomej przyczyny xD. Ja dopiero od 2 tygodni programuje w php /yii2
dodatkowo zanim zaczynalem nie znalem wogole wzorca MVC baz danych i nic o budowaniu stron internetowych xD. Mam o tyle dobrze ze tworze ten projekt z przyjacielem który nadzoruje prace i pomaga mi od czasu do czasu :)
@Jurigag: jeszcze jedno pytanko, mam blad w view
= $form-field($model, 'username') ?>
w modelu mam zadeklarowaną tą zmienną
w kontrolerze

public function actionPassword()
{
$model = new PasswordForm();
$model->load(Yii::$app->request->post());

return $this->render('password');
}
@ExtendedConsciousness: w ogóle wtf wszystko ładujesz z tablicy post w model ? to w yii nie da się ustawić whitelisty ? przecież czasem jest tak że nie chcesz dawać użytkownikowi prawa ustawiania wszystkich pól w modelu chyba że masz to w dupie aktualnie, w ogóle co za cuda się tutaj dzieją w tym yii ? ten $form to co to jest ? i mam rozumieć w jakiś magiczny sposób masz mieć