Wpis z mikrobloga

Mirabele,co tu sie #!$%@?ło to ja nawet nie...
Dowiedziałem się dzisiaj,że będę nosił aparat ortodontyczny- fajnie c'nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Normalnie bym tego tutaj nie pisał,ale potrzebuję info od tych co mieli albo mają.Otóż,boli to na początku? Przeszkadza w jedzeniu itp itd? Kwestia wyglądu to sprawa pobieżna,bo lepiej nosić aparat niż mieć krzywe zęby.
W sumie,to teraz typowe sebixy powiedzą "DRUTUJ RYJ FRAJERZE" ja się uśmiechnę i powiem,że spóźnili się niczym ich stwórca w finiszu ( )
#pytanie
  • 22
@wysuszony: wiesz,chciałem mieć aparat już kiedyś ale jakoś nie zawsze było mnie stać na taki wydatek,w końcu 2 tysie z nieba nie spadną ot tak :) Po prostu przy rozmowie to wyszło,nawet się ucieszyłem- mini kompleks
@wysuszony: Wszystko zależy od miejsca zamieszkania.Ja będę to robił u dobrego specjalisty.Dam ci przykład nawet..
Z mojej rodziny ktoś tam musiał sobie wstawić zęba/dwa i poszedł do jednego specjalisty to zaśpiewał końcowe koszty w rejonach 4 tysięcy,potem poszedł do tego specjalisty co teraz ja tam będę i cena spadła do 2,5 tysiąca.Wszystko zrobione bardzo dobrze,nie ma na co narzekać a sam widzisz jak to jest ;)
@tomash99: na każdej wizycie masz jakieś naciąganie zębów tymi drutami, po czymś takim nie mogłam chleba ugryźć przez 3 dni i tak co miesiąc było
@tomash99: no i jak juz skończysz leczenie, tzn jak zdejmą Ci te druty to nie myśl sobie, ze na tym koniec. Potem trzeba wkładki retencyjne nosić przez 3 lata, po całej nocy z tym czymś tez na początku boli ale potem przestaje, no i tak każdego dnia.
@tomash99: To nie to, ale te druty tez mam jeszcze przyklejone, one są po to by zęby sie nie rozeszły. A wkładki retencyjne to nic innego jak aparat wkładany ;)