Wpis z mikrobloga

Mircy mam problem z instalacja #windows10 Chciałem zainstalować system z pendrive'a i przy okazji sformatować dysk C (ten na którym był stary system). No i miałem już okienko do zarządzania partycjami, sformatowałem dysk C, ale nie mogę zainstalować na nim systemu bo ma jakąś tabelę partycji MBR, a można instalować tylko na dyskach GPT. Wyczytałem, że może pomóc usunięcie tej partycji i utworzenie jej od nowa, ale jak chce utworzyć nową z nieprzydzielonego miejsca to wyskakuje mi błąd "Nie mogliśmy utworzyć nowej partycji. błąd [0x858a4c90]" Ktoś miał może podobny problem i wie co w tej sytuacji zrobić? Będę wdzięczny za każdą pomoc
#informatyka #komputery #pytanie #pomocy
  • 10
@kamism: masz backupy? bo przekonwertować mbr na gpt to można dosyć prosto akurat diskpartem windowsowym i nie wiem czy jak ci to dam to sobie krzywdy nie zrobisz, bo potem będzie na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż dziwne, bo ja mam akurat na mbr i nie miałem żadnych problemów.

@Firenz: nie mój komputer, tylko siostry, więc żadnych backupów bym się nie spodziewał ;x problem w tym, że sformatowałem już dysk z windowsem, a nowego systemu nie mogę zainstalować bo wszystkie partycję są MBR ;/ chyba najłatwiej będzie zainstalować windowsa na pendrive, za jego pomocą zgrać dane z dysków D, E na mojego kompa i potem sformatować wszystkie dyski i potem zrobić z nich GPT. chyba, że masz jakiś lepszy pomysł