Wpis z mikrobloga

26 sierpnia 1991

24 lata temu Polska uznała niepodległość Litwy, zamykając sobie drogę do odzyskania utraconych z decyzji Stalina ziem. Czy kiedykolwiek odzyskamy Polskie miasta na wschodzie, np. Lwów, Wilno, Brześć? Jak musiałyby się potoczyć koleje losu, żeby znowu te miasta wróciły do macierzy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

#tvniezaleznych #kalendarzniezaleznych #4konserwy #neuropa #kresy #patriotyzm
TV-Niezaleznych - 26 sierpnia 1991

24 lata temu Polska uznała niepodległość Litwy,...

źródło: comment_5cgwkdkp3W8rBHjRzi87nXJgkHY3kN7x.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@oddalenie: jag to przecież historycznie III Rzesza dokonała anschlussu więc to jedno i to samo, historycznie Czechy były w ciągłych zażyłościach czy to uniach personalnych czy stosunkach wasalnych z Niemcami/Austrią.
  • Odpowiedz
@oddalenie: Nie no, ja mam tam #!$%@? w te klimaty, ale nie ma co się upominać o miasta, które x lat temu były polskie, bo czasy się zmieniają - tak samo jak i granice. Dostaliśmy po pyskach na każdej ostatniej wojnie, więc jesteśmy w plecy. Też chciałbym wrócić mapą do czasów kiedy byliśmy od morza do morza, ale jaki to ma sens?
  • Odpowiedz
@TV-Niezaleznych: zawsze gnije z ludzi którzy żyją takimi rzeczami jak odzyskanie Lwowa, Wilna itp i traktują je na poważnie. I co dalej, może jeszcze Międzymorze? Jest tyle ważniejszych spraw we współczesnej polityce a jacyś idioci chcą się jeszcze tym zajmować xD Serio? Podważyć suwerenność Litwy i granic ustalonych dziesiątki lat temu? Nie wiem jak chcecie być poważanie traktowani jak zajmujecie się takimi ciekawostkami i fantazjami rodem z gimbazy
  • Odpowiedz