Wpis z mikrobloga

Oto ewolucja pistoletu policyjnego Walthera, od PP do PPQ :)
U góry PP w kalibrze 7,65x17, u dołu PPQ w 9x19.

PP to dzisiejszy nabytek. Akurat ten został wyprodukowany w 1958 roku we Francji przez Manurhina na licencji Walthera. Był to sposób na uniknięcie przez Niemców zakazu produkcji broni (ograniczenia po II WŚ). Ogółem muszę powiedzieć, że bardzo przyjemne strzeladło. Słaby nabój (trochę ponad 200J), więc słaby odrzut. Do tego konstrukcja z zamkiem swobodnym. Fajny zakup :)

#bron #projektdedal #pozwolenienabron #strzelectwo #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_l18a1Gv4SpJQmKzwbOrzV20jytj6mkbk.jpg
  • 11
@ppqa: a co powiesz o Glocku 17? Prawda to, że ten pistolet dużo wybacza? Strzelałem i strzelam z niego, ale nie mam porównania do innych modeli. Niebawem również zamierzam starać się o pozwolenie na broń i Glock 17 to mój pierwszy wybór :) Może @BrzydkiBurak wypowie się też w tej materii?
@jurny_juhas Mam glocka 17 i polecam glocka 17. Je wszystko jak nie czyścisz to się nic nie stanie. Magazynki do kupienia bez problemu, kabury tak samo. Części zamienne do dostania też. Idealny na pierwszy pistolet szczególnie że glock będzie długo lepszy od ciebie.
@jurny_juhas: Glock to fajne narzędzie, coś jak młotek lub szpadel. Solidny, powtarzalny, nudny. ;) Będzie strzelał dowolną amunicją jaką mu podstawisz, pewnie będzie strzelał mimo braku czyszczenia. Akcesoria i części kupisz wszędzie i bez problemów. Kabury do wyboru do koloru.

Osobiście jednak fanem Glocków nie jestem. Pewnie gdybym musiał zmieścić się w takim budżecie (2300-2500 zł) to kupiłbym XDM-a. Glock nie potrafi mnie do siebie przekonać. Gdybym miał go nosić na
Glock to fajne narzędzie, coś jak młotek lub szpadel. Solidny, powtarzalny, nudny. ;)


@ppqa: pod tym, mogę się podpisać rekami i nogami. Celnością nie grzeszy, ale wytrzymały i solidny. Też myślałem o nim jako pierwszym pistolecie, ale doszedłem do wniosku że jest na każdej strzelnicy i lepiej kupić coś ciekawszego :)