Wpis z mikrobloga

Siema!
Posiadam 7 letniego żółwia żółtolicego. Żyje on sobie w akwarium 80cm x 35cm x 45cm. Filtrowaniem do tej pory zajmował się Fluval 3 Plus który się zepsuł (załamany przewód zasilający przy samej głowicy, boję się to naprawiać bo jednak filtr zanurzony w wodzie). Czas na nowy filtr. Tamten w sumie był niezły ale trzeba go było co tydzień myć. Jakieś inne propozycje?

#akwarystyka #zolwboners #zolw #terrarystyka
  • 11
@GregPelka: ma wszystko, żarówka UVB, podwieszana wyspa drewniana nad którą wisi UVB + zwykła żarówka żeby miał jasno i ciepło. Żółw jest zdrowy i szczęśliwy. Zdjęć akwarium nie mam i nie mam teraz do niego dostępu.
@Mithrindil: Z żółwiami jest taki problem że w ich siki są bardzo szkodliwe(kwas moczowy). Trzeba bardzo często podmieniać wodę. Ja bym się zdecydował przy tak małym baniaku na dwie głowice. Jedna z drobną gąbką około 700-1000l/h jako mechaniczny filtr i jedna głowica z grubą gąbką 200-300l/h napędzająca filtr hydroponiczny. Do tego podmianki raz w tygodniu 25-30% wody i płukanie drobnej gąbki.

Jeżeli nie chcesz montować hydro/nie masz możliwości polecam kubełek, hw-302
@Khaleesi: przy okazji zapytam co stosować jako podłoże? Obecnie mam kamienie o średnicy ok. 1cm. Żółw uwielbia je sobie przegrzebywac i kopać w nich ale robi to trochę hałasu. Myślałem żeby zmienić na jakiś zwirek.