Wpis z mikrobloga

Mircy, co się właśnie #!$%@?ło to ja nie wiem.
Musiałem udać się na pogotowie gdyż coś mnie ugryzło i wystąpiła silna reakcja alergiczna. No dobra. Godzina 16:00, wchodzę na oddział a tam wita mnie pani i mówi że niestety ale lekarz będzie dopiero o 18 i że trzeba poczekać. Czyli że co, powinienem dzwonić na 112 i czekać na karetkę? Jakby komuś ucięło palca albo pół nogi to też ma siedzieć dwie godziny pod gabinetem?
To chyba nie jest normalne.
#999 #pogotowie #gorzkiezale
  • 10
@Routi: chyba nikt nie lubi, a ja za każdym razem coraz mniej
@tHoePs: przychodnia w mojej wsi była czynna do 12 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dzyszla: najwidoczniej jestem uczulony na to coś. Oczywiście że nie było zagrożenia życia, ale wyobraź sobie sytuację w której człowiek mieszkający 100 metrów od szpitala jest w stanie zagrożenia życia
@wonsz_smieszek: oddział opieki doraźnej
@deliriumm: nie wiem czy
@xtka: no to znaczy, że w #!$%@? z nfz lecą, bo z tego co wiem to mają mieć otwarte do 18, potem maja być czynne punkty opieki nocnej i świątecznej.
@xtka: skoro sam doszedłeś to nic ci strasznego nie było bo jakbyś był uczulony to niestety ale byś daleko nie zaszedł…masz pretensję, że nikt nie rzucił się na ciebie w jakieś zwykłej opiece doraźnej bo przyszedłeś zapewne ze zwykłą opuchlizną lub góra "pokrzywką". Znając życie jakbyś aktualnie miał objawy wstrząsu anafilaktycznego to nikt nie powiedziałby Ci że masz czekać tyle i tyle na lekarza tylko właśnie zajęli by się tobą priorytetowo.
@polancky: już kilka razy pisałem że nie chodzi o mój przypadek, ale o to że w razie poważniejszej sytuacji poszkodowanym nie ma się kto zająć. nie wiem jaką masz wiedzę na ten temat że od razu umiesz zdiagnozować osobę przez internet i przepisać leki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale niestety, pomyliłbyś się, wapno i pomoc mamy nie byłyby wystarczające
@xtka: do poważniejszych przypadków są dostępni lekarze na sorze. Ty ze swoją sprawą (wobec braku bezposredniego zagrożenia życia), zostałeś zakwalifikowany do gabinetu POZ - Nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, który to gabinet, jest czynny przy pogotowiu, po zamknięciu przychodni rejonowych w mieście.