Wpis z mikrobloga

Hej!

Jaki jest najlepszy (najcelniejszy) śrut do wiatrówki którego używaliście?
Jak narazie u mnie w testach wypadła najlepiej:
JSB Exact 4,5 mm 500 szt.
Dane techniczne:
Kaliber: 4,5mm
Waga: 8,44 grain (0,547 grama)

Trafiłem nim w 2zł z 15 metrów tak że orzełek wypadł, nie wiem czy to dobry czy słaby wynik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#strzelectwo #bron #wiatrowki
n1troo - Hej!

Jaki jest najlepszy (najcelniejszy) śrut do wiatrówki którego używal...

źródło: comment_ljsxXP3kKxpS7R4STL6MMDNcQGkdspnR.jpg

Pobierz
  • 35
@n1troo: Na zawodach nie byłem chociaż myślałem o tym ale na razie od 3 miesięcy mam nowego członka rodziny i wiatrówka poszła w kąt (oczywiście zakonserwowana ) Co do tuningu to mam założoną dzieloną sprężynę (zmniejszenie odrzutu) + dorobienie tłumika + tuning tłoka (nie pamiętam dokładnie na czym to polegało) + prowadnica poliamidowa. Szczerze jakoś nie kręci mnie strzelanie z wolnej ręki, zawsze wolałem precyzyjne strzelanie z podpórki bądź z pozycji
@Francisco_dAnconia: na pewno nie jest to wielki wyczyn ale polecam spróbować i sprawdzić czy to takie proste :) Jeśli chodzi o przybliżenie to przy wiatrówkach nie gra to wielkiej roli (i tak nie celuję na maksymalnym przybliżeniu na takie odległości) ale największy wpływ ma po prostu wiatr, czasami wystarczy lekki podmuch i na 30m już widać różnicę na tarczy więc naprawdę polecam spróbować  Pewnie w idealnych warunkach czyli na strzelnicy
@HaSSaN: Nie chcę umniejszać Twoich umiejętności, po prostu stwierdzam, że strzelanie z lunety jest znacznie łatwiejsze niż ze stałych przyrządów celowniczych. Nie musisz zgrywać przyrządów, nie męczysz oka, a nawet małe przybliżenie, rzędu x2 czy x3 robi robotę.
Nie muszę próbować - robiłem to już wiele razy. I zwykle trafiam w cel wielkości małej puszki ze 100m z podpórki, bez lunety (:
@nomadicgoogler: Ja akurat kupiłem wiatrówkę po bardzo okazyjnej cenie, chłopak który ją sprzedawał szykował się na zawody, miał ją coś lekko ponad rok ale znudziło mu się i potrzebował kasy więc kupiłem od niego wiatrówkę, dałem za nią 1780zł ale miała jeszcze 8-9 miesięcy gwarancji którą chyba i tak straciła po tuningu, 4 miesiące na tuning i jeszcze 3,5 roku na lunetę. Myślę, że taki nowy zestaw + tuning to koszt
Tak to jest najlepszy śrut do strzelania w terenie. Na podkalibry nie patrz, ważna jest tzw. matryca, czyli nr partii oznaczona cyferkami na naklejce pod spodem puszki, jak znajdziesz taki który dobrze lata- kup ile możesz :)
@Francisco_dAnconia: Nie umniejszasz, bo ja strzelam tylko amatorsko i rekreacyjnie i wcale tego nie kryję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ze szczerbinki strzelałem ostatnio jakieś 2 lata temu z mojego leciwego hatsana, niestety z HW nie postrzelam bo niestety nie ma muszki ani szczerbinki jest to wiatrówka przystosowana tylko i wyłącznie do lunety. Jeśli trafiasz bez optyki w cel wielkości małej puszki ze 100m na otwartej przestrzeni to
@nomadicgoogler: Większa moc, mniejszy odrzut, wytrzymalsze materiały, Tłumik = trochę cichszy strzał + lepsze wyważenie, lepiej strzela się gdy przód jest bardziej dociążony a wynika to zapewne z tego, że cięższy przód skutkuje tym, że mniej go podrywa w trakcie wystrzału.
@j3sion: Nie do końca zgodzę się z Twoim ostatnim zdaniem, sam zaczynałem z wiatrówką kupioną za kilkaset zł kilkanaście lat temu teraz taką wiatrówkę pewnie za 200zł kupisz i zgodzę się, że do 20m postrzelasz. Natomiast nie zgodzę się z Tobą co do tego, że droga wiatrówka to pomyłka do rekreacyjnego strzelania, sam kupiłem okazyjnie wiatrówkę która nowa + optyka kosztuje 3000zł i strzelam tylko rekreacyjnie ale frajda i przyjemność a
Trafiłem nim w 2zł z 15 metrów tak że orzełek wypadł, nie wiem czy to dobry czy słaby wynik ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@n1troo:

Na krótkie odległości - ten ze ściętym łebkiem, najlepszy na dystanse ok 15 metrów, do 25 max., trafiłem nim w linkę, na której wisiała puszka z 20 metrów. Nie wiem czemu, ale moim ulubionym dostawcą tego śrutu jest H&N Sport.

Na średnie odległości
Zatwardzenie - > Trafiłem nim w 2zł z 15 metrów tak że orzełek wypadł, nie wiem czy t...

źródło: comment_prC2Vb5RvmHPbv6tffA2uFrXUaQFyZBz.jpg

Pobierz