Wpis z mikrobloga

Doświadczenia z imigrantami.

Do ich spisania przekonały mnie naiwne posty @Czajna_Seczen i @Spearo. Mieszkałem we Francji i Wlk Brytanii. Byłem tam zdobyć doświadczenie zawodowe, w sumie spędziłem rok w każdym z tych krajów. Moje przemyślenia:

- Powstają getta na przedmieściach (czasami w centrum) do których boi się zapuszczać policja. Jest tego dużo zarówno we Francji jak i UK. Nie interesuje mnie argument, że winą nie jest religia a bieda i wykluczenie. Interesuje mnie fakt, że obecnie Polska jest jednym z bardziej bezpiecznych krajów w Europie i nie potrzebujemy tu tworzyć takich miejsc. Jeśli Francja i UK, kraje generalnie lepiej zorganizowane i doświadczone imigrantami (czasy kolonialne) nie potrafiły sobie z tym poradzić, głęboko wierzę że Polska sobie też nie poradzi. Wystarczy popatrzeć na osady cygańskie i jakie są z nimi problemy.

- Wśród imigrantów znajdą się dobrzy ludzie. Znajdą się też źli ludzie. Niektórzy będą się chcieli integrować uczyć języka, inni nie będą. Decyując się na przyjęcie tych ludzi bierzemy tych dobrych i tych złych. Moim zdaniem nie warto dla małych zysków z pierwszej grupy brać na barki ogromne problemy (wymienione wyżej) tworzone przez druga grupę.

- Decyzja o przyjęciu tych ludzi to nie kwestia zasad moralnych, etycznych, humanitaryzmu etc. To ma być chłodna wyrachowana decyzja polityczna naszego rządu i ludzi którzy dbają o interes Rzeczpospolitej. Na tym polega polityka międzynardowa. Ja nie widzę żadnych korzyści z przyjmowania Muzułmańskich imigrantów, może poza wąską wyselekcjonowaną grupą specjalistów z różnych branż itp. Tak właśnie postępuje Australia czy USA przyjmując ludzi z Polski.

- Ci ludzie narzucają swoje zasady narodom które ich goszczą. W miarę czasu naciska się na nieużywanie tradycyjnych europejskich pojęć jak święta Bożego Narodzenia i promuje się neutralnie światpoglądowo pojęcia lub wręcz w ramach akcji afirmacyjnej promuje się święta typu Ramadan. W szkołach gimnazjach pojawią się instrukcje żeby ubierać się w sposób nie prowokujący Muzułmanów, a więc ogranicza się wolność żyjących już tam od dawna ludzi żeby nie obrażać nowoprzybyłych i ułatwić im swoją integrację. Otóż ja się nie zgadzam, żeby tak było w Polsce. Przelewaliśmy krew, opieraliśmy się germanizacji i rusyfikacji żeby nikt nam nie narzucał swoich zwyczajów i nie mówił co mamy robić. Nie będę i nie chcę żeby moje dzieci dostosowywały się do tego co chcą Muzułmanie.

- W Polsce nie było dotąd żadnego zamachu terrorystycznego i nie chcę żeby kiedykolwiek mialy miejsce. Tak się jakoś składa, że największe zagrożenie terrorystyczne mają te kraje, gdzie istnieje największa mniejszość Muzułmańska. Nie Żydowska, nie Białoruska, nie Niemiecka, nie Chrześcijańska, tylko właśnie Muzułmańska.

- Nigdy nie mieliśmy kolonii, nie mieliśmy czarnych niewolników. Nic im się od nas nie należy, niczego im nie jesteśmy winni. Jeśli chcą tu przyjechać niech pokażą że wniosą coś pozytywnego do społeczeństwa, będziemy rozważać wtedy indywidualne przypadki.

- Istnieje różnica między imigrantami a uchodźcami wojennymi

- Uchodźców w odróżnieniu od imigrantów można tymczasowo umieścić w obozach na terenie RP, ale nie nadawać obywatelstwa ani prawa do podróży po Europie. Po zakończeniu działań wojennych wysłać ich spowrotem do swoich krajów macierzystych.

- W polityce międzynarodowej nie istnieje pojęcie wdzięczności tylko interesów. To, że Iran przyjął w czasie II WŚ tymczasowo Polaków z ZSRR, nie znaczy że siedemdziesiąt lat później mamy obowiązek przyjmować uchodzców z Syrii którzy nawiasem mówiąc nienawidzą Irańczyków jako Szyitów. Wszystko sprawa doraźnych interesów naszego Państwa.

Podsumowując, więcej z tymi imigrantami i uchodźcami problemów niż korzyści. Mój werdykt jest taki : absolutnie nie przyjmować imigrantów z tego kręgu kulturowego (inne można rozważyć) a uchodźców minimalną liczbę lub wcale. Jeśli macie jakieś sensowne kontrargumenty zapraszam do dyskusji.

Drogie lewaki i miłośnicy humanitaryzmu, proszę was, nie bądźcie tzw pożytecznymi idiotami, bo na waszych górnolotnych ideach może wjechać do Polski wiele osób które mają was i wasze wartości w o wiele większym poważaniu niż najgorsze prawaki z wykopu.

PS. Nie chiało linkować mi się do każdego argumentu źródeł ale wiem gdzie ich szukać. Jeśli chcesz dorzuce przykład do konkretnego punktu.

#islam #europa #kultura #imigranci #neuropa #4konserwy
  • 1