Wpis z mikrobloga

@Tremade: Jak dla Mnie mogliby zrobić wersję Iphona w wersji lite i wywalić te fajerwerki z wibratorem w środku, 3D touch i inne zbędne gówno i dać większy akumulator np. 2500. Wiele osób ceni sobie stabilność, niezawodność i długi czas pracy na akumulatorze. Co z tego, że nowy 6s z mniejszym akumulatorem będzie trzymał tyle samo co 6, powinien trzymać dłużej. Założę się, że jakby tak było to taki Iphone który
  • Odpowiedz
@yourboss: Ale wiesz że Dalvika porzucili w wersji 4.4 (częściowo) a w 5.0 całkowicie?

@hf3_confirmed: Kiedy ludzie się w końcu nauczą że porównywanie Androida w postaci Samsunga do iOSa jest beznadziejnym porównaniem? Android na samsungach nie działa #!$%@? dlatego że to Android, tylko dlatego że to Samsung. Jedyny telefon Androidowy Samsunga który (w miarę) działa bez ścin to Galaxy S6, aczkolwiek już też słyszę głosy że nie jest tak różowo...
  • Odpowiedz
@yourboss: specjalnie się zalogowałem, żeby zaplusować.

W każdym razie temat RAMu jest dość złożony i nie tak prosty, a może nawet bez sensu skoro obie platformy działają w zupełnie inny sposób. Tutaj kilka zdań na ten temat:
http://www.quora.com/Why-does-the-iPhone-need-so-much-less-RAM-than-Android-devices

Wielkość ekranu w iPhone 4 albo 5 jest dla mnie chyba idealna.
Niestety interfejs w kilku miejscach jest IMO popsuty - przyciski typu "next", "back" często przyklejone są do górnej belki, trzeba sięgać
  • Odpowiedz
Ale wiesz że Dalvika porzucili w wersji 4.4 (częściowo) a w 5.0 całkowicie?


@WszystkieFajneLoginySaZajete: Wiem i dlatego Andek od wersji 5 w górę powinien jednak posiadać minimum 2GB RAM. Natomiast na 4.4, gdzie sposób kompilacji można było sobie jeszcze wybrać widać ewidentne zalety tego rozwiązania. Szczególnie, że RAM jest obecnie tani i z każdą generacją coraz bardziej oszczędny.

@misthunt3r: ale to prawda :) Android jest systemem - dokonując daleko idących
  • Odpowiedz
@yourboss: od czasu gdy w redakcji pracowaliśmy na macach, bo akurat takie mieliśmy programy DTP. Wcześniej to samo robiłem na kompach z win i jakoś zdecydowanie lepiej szło.
Poza tym nawiązując do Twojej wypowiedzi: zawsze znajdzie się też konfiguracja, która będzie śmigała lepiej i stabilniej. I to również niejedna :)
  • Odpowiedz
#!$%@? typie jeszcze niedawno ajfonowcy zgodnie twierdzili, że nikomu nie jest potrzebny telefon który ma więcej niz 4 cale xD


@obiwan: ja tak dalej twierdze i dlatego ciagle mam 5s a nie 6. A z ta ilością ramu to nie jest mit tylko prawda. Może wyjaśnisz mi dlaczego telefony z systemem android z większa ilością ramu i zdawałoby sie lepszy procesorem są w testach wolniejsze?
  • Odpowiedz
@Tremade @WszystkieFajneLoginySaZajete: Przestań #!$%@?ć głupoty. Mam Note 4, który śmiga jak burza (5.1.1 here). Mój kumpel, die hard fan iPhone sam teraz bierze Notatnik Szajsunga(4 albo 5), po tym jak dałem mu się pobawić telefonem. Faktem jest, że iPhone to przy Note 4 zabawka. A ile ja się nasłuchałem: "Nie bierz androida bo za miesiąc będzie Ci się wieszał, lagi i w ogóle patola, tylko iOS." No cóż. Nie. Acha, dodam,
  • Odpowiedz
Piekło zamarzło - Apple Pencil


@spiralout: hehe, cóż, mam sporo produktów Apple w domu ale akurat ekonomiczności tych zakupów nie sposób obronić. Dam Ci konkretny przykład - MacBook Pro retina 2012. Najbardziej zajebisty laptop jaki kiedykolwiek miałem. Służy mi już 3 lata, system działa idealnie, wydajność maszyny wystarcza z dużą górką a komputer po 3 latach nie ma najmniejszych śladów eksploatacji, spokojnie posłuży jeszcze drugie tyle. Normalnie bajka, nie?

Tylko... Dałem
  • Odpowiedz