Wpis z mikrobloga

Jako umiarkowany lewak według tutejszych standardów, uprzejmie zapytuję lewaków popierających i działających w #partiarazem - jaki sens ma:

a) wypłata powszechnych świadczeń rodzinnych na dzieci, niezależnych od dochodów rodziców,
b) dowalenie 40% podatku dochodowego przy progu 100 000 zł rocznie,
c) pełna refundacja in vitro w sytuacji, kiedy brak środków na podstawową opiekę zdrowotną,
d) bezpłatne podręczniki dla wszystkich w szkołach podstawowych i średnich,
e) integrowanie bez wyraźnego podziału na uchodźców wojennych i imigrantów zarobkowych?

Dodatkowe pytania:

1. Czy deklaracja programowa #razem była w jakikolwiek sposób zestawiana z mapą wydatków państwa - innymi słowy, skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

2. Czy nie obawiacie się nadreprezentacji osób po biedakierunkach oraz tzw. social justice warriors - a zatem reakcyjnych grup, których wiedza jest fasadowa i przesycona ideologią?

#pytanie #polityka #4konserwy #neuropa
AdamZz - Jako umiarkowany lewak według tutejszych standardów, uprzejmie zapytuję lewa...

źródło: comment_scypEMoKxN86rKNh7QGIyV7idZCMHA3w.jpg

Pobierz
  • 18
@Majk_: @Januszek_z_Koluszek123: Dostrzegam plusy oddolnie tworzonego, pozasystemowego ugrupowania z inną wizją państwa niż większość neoliberalnych czy nacjonalistycznych antysystemowców. Z drugiej strony sądzę, że wiele propozycji Razem to realizacja hasła "wincyj socjalu" bez pokrycia w liczbach i analizach, a nie racjonalnej, sensownie ukierunkowanej redystrybucji.

@chwed: Bardzo niemerytoryczny argument, ugrupowania klasyfikowane jako lewicowe obyczajowo po prostu nie stygmatyzują lub wspierają związki jednopłciowe - a liczba homoseksualistów w społeczeństwie jest względnie stabilna
@Majk_: praca trwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) zapraszamy na pokład, każda kompetentna para rąk się przyda. Jak na razie większość sił była rzucona na zbieranie podpisów, było warto, bo chyba jako pierwsi w kraju mamy zarejestrowany komitet i 21 list, więc start ogólnokrajowy. Jak na partię istniejącą od 5 miesięcy całkiem całkiem.
Co do uszczelniania podatków, do tej pory dziwnym trafem powstawało więcej furtek na zlecenie różnych
@AdamZz:

oddolnie tworzonego, pozasystemowego ugrupowania z inną wizją państwa niż większość neoliberalnych czy nacjonalistycznych antysystemowców


Takie ugrupowanie tworzone przez lewicę ZAWSZE będzie zbitką ludzi z roszczeniami do "państwa" krzyczącą tylko DAJ! Ludzie ci będą też popierać interwencjonizm państwowy w każdej dziedzinie życia...

A co do mojego pytania. Oczywiście że było mało merytoryczne, zadałem je żeby zobaczyć reakcję. Zrobiłem to dlatego, że zadając niewygodne pytania w postach wstawianych przez wykopowych korwinistów, albo
@Cheater: Co do podręczników to osobiście jestem przeciwny, ale warto zawalczyć o zrównoważenie cen i dostępności. Podręcznik państwowy to sporo zagrożeń jak wykreślanie i wpychanie tematów w zależności od światopoglądu rządzących (ostatnio było głośno o "prawicowym" podręczniku do wychowania w rodzinie w którym odradza się regularne wizyty o ginekologa i przemilcza się tematy związane z antykoncepcją i dojrzewaniem płciowym ale na rynku jest kilka-kilkanaście innych podręczników które o tym mówią), wyłączenie
@Cheater:
Osobiście uważam, że powszechne zasiłki wychowawcze, o ile mogą pomóc wielu rodzinom, są błędnym kierunkiem prowadzenia tzw. polityki prorodzinnej. Całkiem sporo środków trafiałoby od biedniejszych do bogatych, a niektóre patologiczne rodziny decydowałyby się na liczne potomstwo, znajdując sobie źródło finansowania używek i zaniedbując dzieci. Rozsądni ludzie decydują się na założenie rodziny wówczas, kiedy mają ku temu warunki lokalowe oraz stabilną pracę - i lepiej wspierać ich od tej strony.

Imputujesz
@Cheater: Odnoszę wrażenie, że strasznie emocjonalnie podchodzisz do dyskusji, skoro dalej brniesz w zarzucanie mi złej woli, popapranych wizji i przedawkowania Wykopu... ( ͡º ͜ʖ͡º) Uporządkujmy na spokojnie kilka spraw.

1. Nigdzie nie napisałem, że ujednolicenie wsparcia przez wspomniane zasiłki wychowawcze po usunięciu ulgi byłoby gorsze od obecnych rozwiązań. Twierdzę natomiast, że daleko temu do optymalnego sposobu wsparcia rodzin.

2. Słyszałem od znajomej, że postulowany przez
@Cheater: Ech, nadal nie odpuszczasz sofizmatu rozszerzenia - przejaskrawiasz moje stanowisko, aby przypominało to posiadane przez typowego kuc-wykopka i zamiast odnieść się do konkretnych argumentów, to w najlepsze atakujesz poglądy, których nie posiadam. :)

1. Nie należy. Warto za to wskazać, że to nie jest kierunek zmian, przy którym należy się upierać. Każdy wie, że ulepszenie wadliwego systemu jest lepsze od pozostawienia go bez zmian, ale jeśli możliwa jest zmiana podejścia