Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki :) Tym razem post bez zdjęcia.

Fun fact od kierowcy komunikacji miejskiej w San Francisco czeskiego pochodzenia: tutejsze pojazdy produkuje nikt inny, jak czeska Skoda :) Są sprowadzane w częściach i montowane na miejscu.

Kolejna sprawa - San Francisco należy do 5 amerykańskich miast, które wciąż korzystają z trolejbusów (dla porównania, w Polsce są 3 takie miejsca: Lublin, Płock i Trójmiasto), jednak tutejsza flota jest największa. Miasto nie zrezygnowało z użytkowania ich, ponieważ dzięki tamie ma dostęp do "darmowej" energii elektrycznej. Kolejnym aspektem jest zdolność trolejbusów do "wspinania" się po wzgórzach, na których zostało wzniesione miasto. To tutaj znajduje się najbardziej stroma ulica na świecie, po której jeżdżą trolejbusy, Noe Street, o kącie nachylenia 22.8%.

Po więcej ciekawostek z San Francisco zapraszam na #podzlotymmostem

#komunikacjamiejska #ciekawostki #sanfrancisco #zwiedzajzwykopem
  • 18
@Chacha: Co do trolejbusów to są przereklamowane. Strasznie psują architekturę i wizerunek miasta. Kiedyś miały poparcie w ekologii, ale w dzisiejszych czasach są autobusy na gaz ziemny czy hybrydowe, które są ekologiczne. I nie w trójmieście są, a jedynie w Gdyni.
@Wapniak: Chodziło o najbardziej stromą, po której jeżdżą trolejbusy - a nie najbardziej stromą ogólnie na świecie :) Zapewne z tą najbardziej znaną miałeś na myśli Lombard Street :)
@GhostxT: Na razie kurs językowy i zdobywanie IT-skilli i kontaktów, ale nie wykluczam pomieszkania tu jakiś czas, gdy skończę studia :)
@Chacha: San Francisco to jedno z najdroższych miast do życia w Stanach, co ty tam robisz kobieto? :D ostatnio z kolegami sprawdzaliśmy różne miasta i np. w Madison, Wisconsin zarabianie 100 tys dolarów rocznie pozwala na życie na takim poziomie, jak zarabiając 400 tys w San Francisco ( ͡° ͜ʖ ͡°) a Madison to nie jakieś zadupie straszne
@blueflower: Co ja poradzę, zakochałam się w tym mieście od pierwszego wejrzenia :D
Przed przyjazdem w te wakacje, spędziłam tu niecały dzień - to wystarczyło, by poczuć, że to moje miejsce na Ziemi :) Ale niestety zgodzę się, koszty życia są niesamowicie wysokie ( ͡° ʖ̯ ͡°)