Wpis z mikrobloga

Dziś rano siedzę w pracy w tle leci #trojka, wypowiada się ekspert na temat szczepionek- tłumaczy dlaczego są potrzebne, że nie są groźne itd. Mówi z sensem i bardzo przystępnie, niby nic nowego ale zebrane w wartościowy przekaz.

W pewnym momencie zaczyna opowiadać o zagrożeniu epidemiologicznym jakie stwarza fala uchodźców, że istnieje ryzyko rozprzestrzeniania przez nich groźnych chorób.

W tym momencie następuje kilkusekundowa cisza, po której w radio zaczyna lecieć piosenka (nie od początku).

Gdy utwór się kończy, spiker zaczyna mówić o antybiotykach, zupełnie jakby sytuacja przed chwilą nie miała miejsca a wypowiedź z przed chwili nigdy nie została wyemitowana i przerwana w pół zdania.

Czy tak wygląda misja mediów publicznych? Przerywanie audycji gdy ktoś zaczyna mówić prawdę, niewygodną dla elit ale prawdę?

Mirki, czy ktoś jeszcze słuchał dziś rano trójki i może potwierdzić to co piszę, czy może tylko mi się zdawało i żyjemy w wolnym kraju, w którym media nie manipulują (dość nieudolnie).

#4konserwy , #neuropa - co o tym sądzicie?

#radio #emigracja
  • 41
Jeśli tak powiedział to miał rację, bo nieszczepiony to nieszczepiony, czy imigrant czy nie, czy wierzący czy nie to nie ma żadnego znaczenia przecież. Jak chodziło o dzieci, że nieszczepione to lamet, ale jak już imigrant, a teraz temat przecież delikatny to wielkie halo. Przecież chodzi o zdrowie ludzi. Nie o g a r n i a m......
Przecież chodzi o zdrowie ludzi.


@cesarecesare: Nie o zdrowie, ale o kapuchę. Za imigrantow dostaje się kasę, niezależnie od tego, czy sa szczepieni. Kto wie, czy rządowcy nie dostają tez kasy za zrobienie niektórych szczepionek obowiązkowymi.
@5QR_: Nie pierwszy raz w Trójce były audycje w której wywiad z ekspertem był poszatkowany na parę części... między którymi grały piosenki. Szczególnie jeśli mowa o rozmowach telefonicznych.
@Tamerlan: Od kilku lat słucham trójki po 8h dziennie i wiem w jaki sposób montuje się wypowiedzi i wywiady, wiem jak wygląda przerywanie dzwoniącym w "Za, a nawet przeciw" (o ile naprawdę ktokolwiek tam dzwoni ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Tym razem to było perfidne wyłączenie wypowiedzi eksperta, parę sekund ciszy i naprędce puszczona piosenka.
@Tamerlan: Czy słyszałeś tą audycję? Wyglądało to jak szybkie ratowanie sytuacji. Owszem możliwe są inne opcje jak np niedbałe obcięcie wypowiedzi, ale dlaczego akurat zdarzyło się to podczas mówienia o niewygodnych dla pewnych grup faktach? Czemu po wszystkim udawano, że sytuacja nie miała miejsca?
wszem możliwe są inne opcje jak np niedbałe obcięcie wypowiedzi, ale dlaczego akurat zdarzyło się to podczas mówienia o niewygodnych dla pewnych grup faktach?


@5QR_: Jakich grup?

Czemu po wszystkim udawano, że sytuacja nie miała miejsca?


@5QR_: Jaka sytuacja? Co jeszcze miał powiedzieć epidemiolog o emigrantach oprócz tego, że mogą przenosić choroby?
@Tamerlan: Są ludzie, którym zależy na ściągnięciu do Polski emigrantów z Afryki pomimo sprzeciwu większości społeczeństwa - o takich ludziach myślałem pisząc "pewnych grup". Nie wiem jaki mają w tym cel, mogę się tylko domyślać.
Ważniejszy dla mnie jest fakt, że robi się z ludzi idiotów stosując tak prymitywne metody. Dlaczego nie mówi się otwarcie, że przyjęcie emigrantów wiąże się z wieloma zagrożeniami i dodatkowymi problemami społecznymi, których i tak nasze
Są ludzie,


@5QR_: Kto?

Dlaczego nie mówi się otwarcie, że przyjęcie emigrantów wiąże się z wieloma zagrożeniami i dodatkowymi problemami społecznymi, których i tak nasze państwo ma pod dostatkiem?


@5QR_: Nie mówi? Toć wszyscy gęgają o tym na lewo i prawo. Czego dowodem jest to co usłyszałeś w radio. Poza tym bardzo istotne zagadnienie, które w zasadzie przetnie nasz "spór": czy to był wywiad na żywo czy nagrany wcześniej? Jeśli
@Tamerlan: Do pierwszej części twojej wypowiedzi nawet się nie odniosę- nie widzę sensu, skoro nie wiesz nawet kim jest np pani Kopacz, która wbrew woli narodu zaakceptowała decyzję o podziale uchodźców (pytanie: "Kto?" na to wskazuje).
Istotnym tematem audycji było zagrożenie epidemiologiczne i najlepsze, najtańsze "lekarstwo" (a raczej środek prewencyjny) jakim są szczepionki. Przybysze z Afryki takie zagrożenie stanowią. Jednak gdy ekspert chciał rozwinąć ten temat- słuchaczom nie dane było usłyszeć
pytanie: "Kto?" na to wskazuje).


@5QR_: Pytam kto, bo wskazałeś pusty zbiór. Nie lubię, gdy rozmówca posługuje się sformułowaniami nie niosącymi żadnego znaczenia. "pewna grupa" to premier Kopacz. Ok.

Nie odpowiedziałeś na moje kluczowe pytanie, więc je ponowię:
czy to był wywiad na żywo czy nagrany wcześniej?
@Tamerlan: > "pewna grupa" to premier Kopacz.
Nie, "pewna grupa" to ludzie, którym z nieznanych mi powodów zależy na tym aby Polska przyjęła imigrantów z Afryki, premier Kopacz jest jednym z nich.

Wciąż czekam na nagranie, ciężko mi powiedzieć czy była to rozmowa telefoniczna (w przypadku zerwania połączenia, spiker zawsze to w jakiś sposób komentuje), czy nagranie (tu również jeśli zdarzy się błąd to nie przechodzi to niezauważone).
@Tamerlan: Przesłuchałem nagranie, nie była to rozmowa telefoniczna a wywiad. Wypowiedź eksperta została przerwana, to fakt. Możliwe, że było to "wypadek przy pracy", niedbały montaż nic więcej. Do tego ekspert wypowiadał się dość długo jak na radio. Możliwe też, że miało miejsce "ratowanie sytuacji".