Wpis z mikrobloga

Słuchałem dziś rano #trojka i Niedźwiecki puszczał nową piosenkę z Bonda.
Jakiś czas temu były plotki o tym że wykonawcą ma być Sam Smith i niestety się potwierdziły.

tl;dr:


Dla mnie jest to jedna z najgorszych (o ile nie najgorsza) bondowska piosenka jaką kiedykolwiek słyszałem. I mówię to jako osoba która jest fanem serii i każdy film widziała co najmniej kilka razy.
Wiem że zawsze było tak, że piosenki do Bonda nagrywali popularni w danym okresie artyści, ale czy musieli do #!$%@? nędzy brać największego nudziarza na rynku, którego piosenki są żenującymi, grafomańskimi smętami dla samozwańczych "yntelektualystów", którzy tak naprawdę nie mają za grosz gustu?
Przecież (nawet na listach przebojów) jest całe mnóstwo artystów, którzy byliby w stanie zaśpiewać dużo lepszą piosenkę (choćby taki Bruno Mars albo Pharell Williams).
Najgorsze jest to, że nawet nie brzmi (poza paroma miejscami) jak piosenka do Bonda.
Nawet najsłabsze filmy z serii (jak np.: Moonraker) miały zajebiste piosenki, a tu wygląda na to, że film będzie dobry (trailer bardzo mi się podobał), a piosenka #!$%@?.

Zresztą - oceńcie sami. Ciężko znaleźć utwór na YT więc dam linka do archiwum Trójki użytkownika @dktr (piosenka zaczyna się od 0:23:45):
http://3.dktr.pl/st3/26_09_2015/rec-10-00-02.ogg

#muzyka #muzykafilmowa #jamesbond #bond #spectre #samsmith #oswiadczenie #gorzkiezale #boldupy
o.....y - Słuchałem dziś rano #trojka i Niedźwiecki puszczał nową piosenkę z Bonda.
...

źródło: comment_fysI66aIcJCoM9RS2DQCuq4QMvEzuM2n.jpg

Pobierz
  • 62
@Maxxtom:
Jak myślę o popowym gównie to raczej mam przed oczami Pitbulla, Flo Ridę czy inny komercyjny chłam tego typu.
Sam Smith niby ma być jakimś artystą alternatywnym, ale prawdę mówiąc śpiewa taki sam chłam jak ci wyżej wymienieni (o ile nie gorszy, bo utwory Pitbulla przynajmniej mówią wprost, że są do kitu i nie udają że mają jakiekolwiek przesłanie).

a to nie jest tak, że piosenkę do bonda wykonują Brytyjczycy?
@oficer-prowadzacy: Mój ulubiony bondowski utwór to chyba mało znany motyw ze Spy Who Loved Me:
https://www.youtube.com/watch?v=Wy-c8aAntWA
Na pierwszy rzut ucha również smęt (w sumie smęt), ale to utwór o dużej dawce energii. Piękna perkusja, świetny wokal i fajny tekst. Nie odkryłbym potęgi tego utworu gdyby nie znajomy barman, który puścił go o 3 w nocy na pełny regulator w pustym barze... czuł magicznie człowiek. ;)
@rasta:
Żaden tam smęt - słychać, że Carly Simon ma moc w głosie i nie wyje beznadziejnym falsetto jak Sam Smith.

@gaska:
Też mam takie zdanie. Nie przepadam za "Die Another Day" Madonny, ale przynajmniej jest to energiczny kawałek (choć po prostu nie pasuje do Bonda).

@red-bearded:
Mi się podoba - Bond nie miał rockowego kawałka chyba od czasów "Żyj i pozwój umrzeć" i jest to ciekawa odmiana od
Odsłuchałem instrumentalną wersję piosenki i tym bardziej żałuję, że to Sam Smith, a nie ktoś inny ją wykonuje, bo sama melodia przypomina mi klasyczne bondowskie motywy z lat 60. i 70.


@oficer-prowadzacy: O to, to. Muzycznie bardzo fajnie nawiązuje do klasyki, ale wokal psuje wszystko. Niestety nie spodziewałam się niczego dobrego po tym wokaliście, jest zwyczajnie kiepski. Jakby wzięli do numeru jakąś babeczkę z soulowym zacięciem to byłoby super.
@gaska:
W sumie mam nawet w głowie listę wykonawców których chciałbym zobaczyć jak wykonują piosenkę do Bonda, ale niestety nie żyją (min.: Freddie Mercury, Michael Jackson, Janis Joplin i Amy Winehouse)
@oficer-prowadzacy: Jackson też się czasem za bardzo pieścił ;-) Stawiałabym albo na kogoś o wyrazistym głosie typu Angie Stone (Tina i Adele w końcu "robiły robotę) albo na taki trochę retro-wokal - tu trochę ciężko mi znaleźć konkretny przykład wśród znanych, ale chodzi mi o coś w tym typie. Inna rzecz, że na wykonawców bondowych utworów trafiają raczej wykonawcy "na czasie", więc żadna z moich propozycji nie jest trafiona (