Wpis z mikrobloga

@60groszyzawpis: Pastuchy myślały że wkroczyły do wielkiego świata polityki - a bez wsparcia USA, które za rządów Obamy dają się ogrywać niewiele znaczą. Nie mówiąc o podskakiwaniu takiemu graczowi jak Rosja. A tak się odgrażali kalifatem kaukazkim ( ͡° ͜ʖ ͡°) a teraz dostają po dupie w Syrii i Jemenie.
@PatologiiZew: Może nieobiektywnie oceniam potencjał Arabii ale moim zdaniem oni mają tylko Al-Kaidę, która coraz mniej znaczy, taniejącą ropę, i super drogi amerykański sprzęt, który jest obsługiwany przez kiepskich żołnierzy. W sąsiedztwie mają dużo bardziej szaroeminencyjny i konkurujący Katar, bajzel na południu w Jemenie itd. Sam jestem zaskoczony jak przez ostatni rok spadła ich polityczna rola.
Sam jestem zaskoczony jak przez ostatni rok spadła ich polityczna rola.


@Szczerbiec: a jak spadła? Ja pisałem o tym że dalej mają ogromne możliwości wpływania i robią to. Tylko nie jak Rosja która dostała po dupie za Ukrainę. AS mimo syfu w Jemenie nie ma żadnych problemów. Nie oceniam "politycznej roli" na podstawie żołnierzyków na mapie a roli jaką odgrywa w tych wszystkich konfliktach. AS ma ogromne środki i to tylko