Wpis z mikrobloga

Mirki!
Planujemy kilka premier fajnych wynalazków w 2016 roku. Część z nich właśnie jest testowana pod względem bezpieczeństwa. I tutaj pytanie do Was:
Czy jest coś, czego Wam brakuje w kuchni? Coś co byłoby przydatne, ale nie do znalezienia nawet na aliexpress. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, a nawet chętnie powiększymy zespół o kogoś z głową do takich rozwiązań.

Pisz śmiało! :)

Aplikacje mobilne i wszelkie czujniki to tylko kwestia czasu, więc nie ograniczajcie się stwierdzeniem że czegoś się nie da.
#solgaz #kreatywnosc #agd #kuchnia #gotowanie #pomysl #2016
SOLGAZ - Mirki!
Planujemy kilka premier fajnych wynalazków w 2016 roku. Część z nich...

źródło: comment_SAWx18xkSVuV0iPCzjhCWAQxlkHOUm3B.jpg

Pobierz
  • 178
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Teraz piekarniki umieszcza się na wysokości blatu, gdy piekarnik nie pracuje zajmuje tylko miejsce, a gdyby go wykorzystać jako ekran telewizora/tabletu i wyświetlać na nim 24/7 reklamy SOLGAZu!
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Nie jest to mój pomysł, ale gdzieś czytałem o tym że przydałby się czujnik dymu, który można wyłączyć krzyknięciem " Tylko gotuje!" żeby niepotrzebnie nie wzywać straży i nie wywoływać paniki
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Segregacja śmieci jest fajna, ale przykładowo takie plastikowe butelki czy opakowania zajmują bardzo dużo miejsca. Przydałoby się więc coś co pozwoli zminimalizować zajmowaną przestrzeń, bezpiecznie rozdrobni opakowania na mniejsze kawałki i ściśnie. Fajnie by było żeby było małe i mieściło się np w typowych dostępnych na rynku segregatorach do odpadów - mogło by być np w formie nakładki na kubeł. Oczywiście musi być bezpieczne żeby nie poucinało palców i żeby
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Byłoby świetnie, gdyby dało się ustawiać zadaną temperaturę w garnku, żeby nie kipiało po zagotowaniu. Mam coś takiego w robocie Kenwood, no ale nie będę wszystkiego robotem gotował. Mogłaby być to nawet opcja, jeśli wymagałoby to zakupu specjalnego garnka (oczywiście w rozsądnej cenie).
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: dobrej kucharki.
A tak na dobrą sprawę, to:
- kuchenka która by miała połączenie z aplikacją (android/ios) - widać kiedy został piekarnik włączony, które kurki działają itd możliwość prosto ustawić przypomnienie: wyłącz za xxx minut, zmniejsz temperaturę za 20minut na xxx *C -> po yyy minutach wyłącz piekarnik
- wspomniany czajnik z zegarkiem + być może sterownie w/w aplikacją
- coś co przypomni i np gotującej się wodzie (czy innych
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: nie wiem czy coś takiego istnieje, ale przydałaby się taka funkcja, że płyta trzyma określoną temperaturę, np. 50 stopni, jak chce sobie zrobić stejka od Food Emperora. szkoda mi kasy na cyrkulator.
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Garnek z wbudowanym durszlakiem. Gotuję sobie makaron, na dnie gara jest sitko. Jak się ugotuje to ciągnę za dźwignię, sitko się podnosi i mam na dolę wodę, a na górze makaron na durszlaku ponad poziomem wody.

Szybkowar z możliwością mieszania przy zamkniętym urządzeniu, mieszadło dopasowane do dna garnka napędzane silnikiem elektrycznym?


@Sojuze: Mieszadło magnetyczne. :)
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: I jeszcze jedna opcja - waga. Mała waga elektroniczna maksymalnie do 1 kg. Mam osobiście wagę oddzielną (do 500g) ciągle zapominam gdzie położyłem albo baterie się wyczerpały. Wytarować i zważyć np szklankę z zawartością. Nie wiem osadzona gdzieś na rogu - kwestia do przemyślenia.
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Brakuje mi polskiej wersji Thermomixa, też na polską kieszeń. Dosyć podobne w założeniach są multicookery, jednak nie potrafią np. wymieszać ciasta. Jestem gotowy do współpracy :)
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: no dobra, pewnie trochę pieśń przyszłości, ale mi się marzy... Inteligentne uzupełnianie zakupów.

Co mam na myśli? Taką technologię, która pozawala na bieżąco utrzymać zapas wybranych produktów w domu na oczekiwanym poziomie.
W jaki sposób to zrobić?
1) Na początek w jakimś systemie ustawiamy naszą listę zapasów - określamy ile i jakich produktów chcemy i czy dopuszczamy zamienniki.
2) Przy zakupach produkty są znakowane na wejściu (na przykład poprzez jakieś
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: może warto się dogadać z jakimś sklepem, który oferuje e-zakupy i oni to mogą robić? Tak szczerze dla nich to żyła złota bo mogą solidnie zlojalizować kupujących.

Zresztą jeśli byście coś takiego rozwinęli (choć to bardziej software) to trzeba szukać partnerów. Waszym warunkiem może być dostarczenie listy w odpowiednim formacie (na przykład z kodami, ale też terminem przydatności produktów tak by wskazywać userom produkty "zagrożone") i oklejenie produktów tanimi chipami...
  • Odpowiedz
@SOLGAZ: Czasy gotowania nie w apce na telefonie, ale na kompie. Kamera w okapie z podglądem na kompie i telefonie, żeby kontrolować gotowanie na dystans. Kamera przy piekarniku. Generalnie, wszystko żebym mógł gotować z komputera oglądając film, bez wstawania. Zmiana mocy grzania itd. Również
  • Odpowiedz
@SOLGAZ:

1. Ustawiamy sobie budzik a gdy rano dzwoni to automatycznie poprzez wifi uruchamia się ekspres do kawy i robi nam kawę, dodatkowo opcja gdy jednak nie wstajemy i anulujemy robienie kawki ;)

2. Garnek, który ma wbudowany termometr i wyświetla się aktualna temp na nim a dodatkowo można by na nim zaprogramować temperaturę, która ma być utrzymywana przez kuchenkę, przydatne przy gotowaniu zup, na parze itp.

3. Laserowy termometr w
  • Odpowiedz