Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, zastanawiam się nad zmianą telefonu. Aktualnie mam lg l90 i powiedzieć, że jestem z niego niezadowolony to grube niedopowiedzenie. Szukam telefonu w przedziale cenowym używanego iphone 5/5s. Nie ukrywam jednak, że wolałbym coś tańszego oraz mocniejszego, gdyż bebechy w stosunku do ceny w tym wypadku (moim zdaniem) nie idą w parze. Sam jestem zawiedziony androidem na lg. Mam w sumie w domu kilka telefonów lg ale l90 z lollipopem to padaczka jakich mało. Zastanawiałem się teraz nad kilkoma chińczykami na androidzie, takimi jak meizu note m2 lub meizu mx4. Cena jest dość atrakcyjna jak na te podzespoły, ale chciałbym zapytać czy po kilku miesiącach telefony meizu nie mają takich problemów ze stabilnością jak te z lg. Ofc jeśli ktoś orientuje się i mógłby polecić inny telefon w przedziale cenowym 700-1200zł(w ostateczności) to byłbym wdzięczny. Zależy mi głownie na płynności działania bez wypieprzania się aplikacji oraz module lte. #andorid #smartfon #smarthphone #meizu
  • 14
efonów lg ale l90 z lollipopem to padaczka jakich mało. Zastanawiałem się teraz nad kilkoma chińczykami na androidzie, takimi jak meizu note m2 lub meizu mx4. Cena jest dość atrakcyjna jak na te podzespoły, ale chciałbym zapytać czy po kilku miesiącach telefony meizu nie mają takich problemów ze stabilnością jak te z lg. Ofc jeśli ktoś orientuje się i mógłby polecić inny telefon w przedziale cenowym 700-1200zł(w ostateczności) to byłbym wdzięczny. Zależy
@tatarysh: 5.0.2, na kk działał lepiej, ale bez szału.
@adulski: Z tego co widzę na allegro, to przekracza to niestety mój budżet. Co nie zmienia faktu, że jakby był troche tańszy to byłbym zainteresowany ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mikii77: prosiłbym o info jak zachowuje się system w telefonach meizu.
@Miskov: Flyme Os w Meizu działa.. jak działa. No niby nie jest najgorszy ale zdarza mu się przyciąć czy mieć problemy z messengerem. No i telefony z Chińskiej dystrybucji nje zawsze mają język pl. Za to MIUI w Xiaomi to klasa sama w sobie, szczególnie MIUI Polska. Jest szybki, przyjazny dla użytkownika no ale jest też ciężka, zabiera dużo RAMu.
@tatarysh: próbowałem wgrać cyanogenmod ale po aktualizacji do 5.0.2 samo rootowanie telefonu to problem. Towelroot nie działa i trzeba się bawić. Jak juz zrobiłem roota to nie dałem rady aktualizować bibliotek supersu. Więc dałem sobie siana z tym i chce zmienić ten tel jak najszybciej.
@Vandzior: przeglądam własnie oferty i musze powiedzieć że jestem zainteresowany :) mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat w/w telefonu? jak z systemem?
@mikii77: Komonikator fb dla mnie nie jest problemem. Częściej i tak piszę z przeglądarki. Za to bardziej obawiam się tego działania samego systemu. Nie chce pakować się w podobny biznes jak z tym felernym lg.
@Miskov: hmmm. Nie lubie sie rozpisywac. Telefon bajka, system 5.1, bateria dlugo trzyma, gps chwyta od razu, nie tnie sie, aparat robi idealne zdjecia, no moze nie jak galaxy s6, ale prawie ^^ glosnik tez bardzo dobry. Dla mnie plusem jest wyswietlacz 5.5". Moge puscic screen mirror na telewizor przez wifi. Lepiej pytaj co chcesz wiedziec, ;p telefon mam od 2 miesiecy. Wczesniej mialem lenovo vibe x, minusem bylo brak 4g.
@Vandzior: Najbardziej interesuje mnie stabilność działania. Miałeś jakieś problemy z aplikacjami? Ciekawił mnie też właśnie gps, gdyż w moim lg on po prostu nie działa.
@Miskov: na vibe x net mi lapal po 5sekundach od wlaczenia tutaj jest od razu. A gps na vibe 15-20sek tutaj do 10sekund ;p system jak pisalem szybko chodzi, nic sie nie wiesza, nigdy problemow z aplikacjami nie mialem. W pelni polski, nie jak inne chinczyki. Dziwie sie, ze na benchmarku tak nisko stoi. Hmm, uwazam, ze bedziesz zadowolony.