Wpis z mikrobloga

Odcinek 2 #walkaokredythipoteczny

Odcinek 1 - http://www.wykop.pl/wpis/14622555/jakis-czas-temu-razem-z-rozowypasek-podjelismy-dec/

Jeśli kogoś wołam nie potrzebnie to dajcie znać usunę konto ( ͡° ͜ʖ ͡°) znaczy się z listy.

Na początek wróćmy do tematu Mariana, doradcy polecanego z biura. Marian niestety nie dał rady przygotować oferty na poniedziałek. Nie dał rady też o tym wspomnieć. Obiecał, że będzie oferta na środę. Ja w tym czasie #!$%@?łem i załatwiałem dokumenty o czym dziś też napiszę. We środę też nic nie było ani kontaktu. Następny termin do piątunio. Jak myślicie coś dostalim? Tak, wypłatę w pracy, ale oferty nadal brak. Ponieważ to był koniec września i od października zmieniały się warunki w #wbk więc mało było czasu na złożenie dokumentów. Rzuciłem monetą i stwierdziłem, że ok, niech już będzie ten Marian. Dzwonię w piątunio i mówię:

- Marian, w poniedziałek będzie miał czas żeby spotkać się i załatwić papierki coby złożyć wniosek o monety z WBK?
- Tak będę miał, spoko loko, zadzwonię w poniedziałek.
- Dobra Marian, ja i ma moja luba mamy wolne z pracy i możemy od rana działać.

Marian jak rzekł tak zrobił, dzwonił w poniedziałek o 14:30 celem umówienia się ( ͡° ͜ʖ ͡°). W tym czasie byłem już po rozmowie z doradcą numer uno, Zbyszkiem, że u niego jednak składamy dokumenty bo smutno i czas ucieka. Marian był wielce zdziwiony jak wieczorem oddzwoniłem mu i mówię, że nieco nie halo etc a on, że myślał iż po południu się umówimy... spoko Marian fajnie masz.

Także ten tego i owego ostatecznie drogą głębokie analizy wybraliśmy doradcę numer 1. Śmieszek z niego trochę ale, że z polecenia, kredyt szefowi załatwił co jak co, to niech będzie.

28.09.2015 dokumenty do WBK przygotowane, dzień później złożone. Ad. WielkiBankKetchupu okazał się nieco nie poważny, bo tak czy owak musiałem osobiście przyjechać do nich, żeby jeszcze raz wypisać dokumenty do #mdm. Osobiście bo chyba pani chciała po prostu mnie zobaczyć jaki piękny jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°). No ale życzenia banku zawsze trzeba spełnić więc o 10 stawiłem się i przepisałem wniosek... Dokumenty poszły i zgodnie z informacją od 3 osób składając z końcem terminu, łapiemy się na stare zasady. Takiego #!$%@?...

Po tygodniu WielkiBankKetchupu stwierdził, że nasza zdolność spadła z 200k na 85k. Mówię o cholercia czyżby mnie z pracy zwolnili. Ktoś tam od cyferek stwierdził, że nie ma wała, to my robim wały i liczymy zdolność po nowemu. W temacie WBK tyle na tą chwilę. Za godzinę jadę sobie to wyjaśnić więc co nieco jeszcze wspomnę o ich podejściu do klienta. Generalnie nie oczekuję od nich już nic poza zwykły "sorry" wprowadziliśmy w błąd ale i w sumie na to specjalnie nie liczę...

Kolejny nasz cel to #raiffeisen, dokumenty poszły i czekamy. W między czasie sprawdzam i badam sytuację z innych bankach.

Odcinek 2-be - Temat dokumentów

Jeśli macie jakieś kredyty, pożyczki i inne tego typu sprawy wzięte z instytucji bankowych i parabankowych sama spłata ich od ręki nie zwiększa Wam zdolności!

Może na moim przykładzie powiem jak to wyglądało.

W banku:
- limit debetowy 40.000 - czy korzystamy czy nie bank od zdolności nasze odejmuje zawsze 3% - czyli zakłada, że co miesiąc 1200 zł spłacam ratę!. To samo tyczy się kart kredytowych.
- kredyt studencki - zostało mi 8000 zł, spłacam 315 zł miesięcznie. Nie jest to duże obciążenie do zdolności ale dla świętego spokoju spłaciłem.
- zakup na raty z Allegro – 107 zł miesięcznie, dwie raty, zdecydowanie spłacić i zapomnieć

Poza bankiem

KOKOS ( ͡° ͜ʖ ͡°) , miałem 3 raty do końca. Jak się okazuje na 99,99% banki tego nie liczą bo o tym nie wiedzą. Jako, że są to pożyczki społecznościowe to BIK tego nie weryfikuje. Chyba, że nie spłacimy i idzie egzekucja no to ślad po tym w historii będzie. Też spłaciłem, ale generalnie nie było to konieczne.

Ponieważ informacje do BIK-u o spłacie czy też zmniejszeniu limitu debetowego jest przetworzona po 30 dniach dopiero! warto załatwić papier z banku o zamknięciu produktu kredytowego czy też wystarczy aneks do umowy jeśli zmieniamy limity.

Bez tego jest duże ryzyko, że dany bank po wstępnej decyzji pozytywnej, jak zacznie dokładnie sprawdzać Was np. w BIKU się okaże, że nie macie zdolności bo nie zostało to przeprocesowane. Mamy więc zonka. Najlepsze jest to, że jeden doradca mówiła, że spoko, spłaciłeś to będą i tak wiedzieć nie załatwiaj teraz papierów. Drugi, że bez tego ani rusz, a że banki tylko raz sprawdzają zdolność/papiery i jak coś nie halo to out więc załatwiaj. Kolejny wniosek można składać po 3 miechach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dla świętego spokoju i zaplusowania lepiej jest więc te potwierdzenia załatwić przed czasem i je mieć. W większości wystawią od ręki niestety każą sobie płacić 40-60 zł. Na niektóre trzeba czekać bo listem idą.

Poza tym dla przykładu w #mbank to że jest spłata/aneks, np. formalnie zatwierdzone przez bank 17 dnia miesiąca to nie znaczy, że od tego dnia owe 30 dni przeprocesowania się liczą. Bank tylko raz w miesiącu sic!, dokładnie 15 dnia, przesyła informacje do BIKu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Więc może to zając i 2 miesiące. Bye bye kredyt...

Ciąg dalszy nastąpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli ktoś ma ochotę dalej czytaj proponuję po prostu obserwować tag #walkaokredythipoteczny , tak chyba najprościej.

Wołam
@woyteczek @dolores007 @trojpalczastadlonzciasta @CalkaFouriera @Ilana @keisut @enkkidu @strazakratownik
@mickeymike @kongresowka @kapitan_bomba @kylkson @Aerials @Wangog @Zuler @user_p @kthxbye @SirPsychoSexy @dStan @Serana @pikselota @Tomus1990 @ama_tor @dran2 @Matos1234 @anuszqa
@tatiasza03 @tomeczek11 @wojtasu @Przemysl @jamnig @kkamil @ulisses @BeDoEl @kargo89 @reaper6161
@ostego @Awerege @atc_damian @jest_agrest-nie_ma @lukaszmaly254366 @wymyslona @salomea7
@Trollunio @mawik @sertarty @szasznik @ostrzyjnoz @kamil3232 @nielubiecebuli @r3ll
@jagodowakrolewna @fitterhappier @mazack @Tolek09 @raptowny @pamietamfanzonuna @szypon
@skarpetka_ @CebulowyJoe @kajutakaja @msiro
  • 8
@jasimalgosia: Zacna historia. Będę obserwować ;)
A czy możesz coś napisać na temat scoringu BIKu? Ile miałeś / masz punktów? Czy po spłatach zaczął Ci rosnąć i jak punktacja miała wpływ na koszt kredytu? I czy np. zmniejszyli Ci prowizję jeśli wskoczyło Ci trochę tych punktów :)
@jasimalgosia: Tacy januszefinansów najgorsi. Nałapią klientów, nie wyrabiają się i olewają ich potem jak leci. Ci co zostaną (zdeterminowani albo mający farta) wypełnią im grafik w 150%, a reszta odpadnie. Nie ich problem. Tylko gdzie jakaś etyka? Etyka? Ilana, co ty bredzisz...?
Podsumowanie #wbk

Doradca składa wniosek innym kanałem niż robi to pracownik placówki. W placówce powiedziano mi, że liczy się data ich weryfikacji i jak ta wstępna zdolność jest, to obowiązują zasady gry z danego miesiąca.

Doradca papiery wysyła gdzieś tam do centrali a oni mogą mieć o dziwo inne zasady.

Cóż, bank ten sam, klient ten sam ale obsługa różna ( ͡° ʖ̯ ͡°)