Wpis z mikrobloga

Mireczky, wczoraj mój piesełke Forest miał 10-te urodziny ʕʔ

Landseery to rasa powstała z Nowofundlandów, są jednak od nich znacznie wyższe i lżejsze. Nazwa rasy wzięła się od malarza Sir Edwin Landseer'a, który był zakochany w tej rasie i bardzo często malował ich portrety.

Mimo, że Landseery w dalszym ciągu nie są wybitnie popularne w Polsce, to razem z Nowofundlandami licznie zasilają sekcję psów ratowniczych na wybrzeżu. Najwięcej jest ich na Helu i mają na swym koncie już sporo uratowanych istnień. Landseer potrafi jednorazowo unieść na wodzie i odholować do brzegu nawet trzy osoby.

Poniżej krótka historia Foresta:

W okolicach roku 2003 moja mama znalazła w internetach zdjęcie jakiegoś Włocha, przy którym stały biało-czarne miśki. Od razu się zakochała i stwierdziła, że musi takiego mieć. Pierwszym krokiem było dowiedzenie się, co to za rasa.
Kiedy udało się dorwać informacje, że jest to Landseer oraz po przeczytaniu opisu rasy, zaczęły się poszukiwania hodowli.
W tamtym czasie były tylko dwie takie w całej Polsce (a zarejestrowanych osobników zaledwie 4!) z tym że ciężko było nazwać je hodowlami, bo jeszcze żadnego miotu Landków nie mieli, posiadali tylko po jednej suczce. Moja mama, pełna nadziei, zostawiła swój numer telefonu i czekaliśmy.
Po ponad roku zadzwoniła Pani - jest ciąża! Jesteście dalej zainteresowani? Jesteśmy!

Niecałe pół roku po telefonie, 10 grudnia 2005 roku, w śniegu do pasa (wtedy to jeszcze były zimy) wyruszyliśmy po odbiór naszej puchatej kulki.

Tak więc Forest pochodzi z pierwszego miotu tej rasy w Polsce. Z tego co wiem, jest ostatnim żyjącym psem z całego "historycznego" miotu, a do tego jest w świetnej formie i aktualnie bardzo cierpliwie i troskliwie wychowuje szczeniaka #piesekpremier :)

Artykuły o Ladnkach z WOPRu
- http://psy-pies.com/artykul/landseery-czworonozni-ratownicy,1392.html
- http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/cztery-lapy-futro-i-zlote-serce-nowy-ratownik-w-kolobrzegu,173693,1,0.html

Landseer-ratownik wyskakujący z helikoptera

Landseer holujący

#pokazpsa #pies #psy #ciekawostki #kynologia #wopr
n.....a - Mireczky, wczoraj mój piesełke Forest miał 10-te urodziny ʕ•ᴥ•ʔ

Landseer...

źródło: comment_CD1gprZ5Lk2WQosFSv6zwfbdZ3aHEWw7.jpg

Pobierz
  • 21
@Saute: Jak wszystkie rasy olbrzymie mają predyspozycje do dysplazji (tak samo jak i #piesekpremier) dlatego należy wybierać psiaki z porządnej hodowli. Zarówno suki hodowlane jak i samce obu ras mają obowiązkowe badania na dysplazję. Jeśli wszystko ładnie z genami, to reszta jest już pracą właściciela. Forest ma lekką dysplazję ze względu na uraz (kiedy miał 3 miesiące, podczas zabawy niefortunnie przygniótł go nasz ówczesny, dorodny bernol), ale jest ona bardzo
@Kressska: ale to prawda jest nas dużo ale jakoś tak każdy każdego kojarzy (przede wszystkim psa :p) Ostatnio jak byłam u weta z Forestem, to podeszły do mnie dwie obce mi kobiety z pytaniem "przepraszam bardzo, czy to jest Forest"? Na początku zdębiałam, a potem zdałam sobie sprawę, że sama masę psów kojarzę :D