Wpis z mikrobloga

@raven66: mam mi4, po zainstalowaniu aplikacji intelli3g dzwoniący skarżyli się na złą jakość rozmów. Sprawdz czy otwór mikrofonu nie jest czymś przytkany. Zasięg ok?
@raven66: kilka osób skarżyło się że ma taki problem, niestety nie wiadomo czy to bug w oprogramowaniu czy popsuty mikrofon. Spróbuj tak : "Po pierwsze redmi note 2 posiada dwa mikrofony, ta dziurka obok IR to drugi mikrofon. A teraz do rzeczy, jeśli nasz rozmówca narzeka na jakość połączenia, szczególnie naszego głosu, to pierwsze primo sprawdzamy czy nasze etui jest dobrze skrojone i coś nie zasłania nam mikrofonu( ja tak miałem),
@raven66: też tak mam, czasami działa lepiej a czasami w ogóle nie słychać. A ta szczegółowa poradę widziałem też na jakimś forum (Miui albo telchina) tylko, że jeszcze nikt tego nie sprawdził i ja też się nie kwapię :p
@raven66: @k__d: Ja miałem tak przy głośnomówiącym i problem leżał w kiepskim skonfigurowaniu loudspeaker w Enginerringmode czy jakoś tak to się nazywa. Ja po prostu pobrałem aplikację MTK Tools - działa z każdym procesorem od MTK.
@MisiuMisiu: Powiem tak: NAPRAWIŁO się.
NA początek zdjąłem obudowę i przedmuchałem sprężonym powietrzem klapkę oraz sam mikrofon.

Potem wstukałem ten kod serwisowy i przeklikałem się przez Audio/Mic, ale NIC nie zmieniałem.
Po restarcie telefonu - magia, wszyscy mnie zaczęli dobrze słyszeć.

Być może istotnie coś było zatkane, nie wiem ( ͝° ͜ʖ͡°)