Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czemu na tym portalu panuje taka moda na popieranie jedynego słusznego systemu. Naprawdę mireczki, staram się pojąć fenonem Windows Phone i przestać uznawać #bojowkawindowsphone za totalnie oderwanych od rzeczywistości fanatyków. Spędziłem już prawie rok z Lumią 930, obecnie najwydajniejszym telefonem z WP na rynku i nadal nie mogę pojąć jak można upierać się, że to coś jest fajne. Powiedzmy sobie szczerze: Windows Phone wygląda beznadziejnie, sprawia wrażenie, jakby Microsoft zatrudnił grafika z wypoku i kazał mu robić nowe grafiki po godzinach. Próbowałem przekonać się do tego systemu kilka razy, ale cholera, nie dam rady. Ten OS jest tragiczny. Owszem, WP się nie zacina, ale kurde, Samsung Monte też, a do tego w pełni obsługuje YouTube i ma możliwość zmiany jasności ekranu. Dlaczego więc nie polecamy Monte? A no tak, bo przecież WP to prężnie rozwijający się system, w nadchodzącym updacie dodadzą... no tak - obsługę aplikacji z Androida. Naprawdę, proszę o wytłumaczenie, bo staram się być obiektywny, a nie mogę. (,)

Picrel, żeby nikt mi nie zarzucił, iż nie miałem styczności ze sprzętem, a gadam.

#bojowkaios #bojowkaandroid #ios #android #telefony #czemumireczkilubiauposledzonysystem
Pobierz
źródło: comment_z0Msg9Kcrb1SEqDnsyNf9vddjr1IqG2N.jpg
  • 65
@iDaft: a ja patrzę na CAŁY ekran i czytam od góry do dołu więc wolę pasek na dole co jest mega wygodnym rozwiązaniem, bo przy dużych telefonach nie mam problemu z ich obsługą, a mając #!$%@? hamburgera w WP 10 bierze mnie #!$%@? w kliencie poczty. Takiego gówna po majkrosofcie się nie spodziewałem.

Skoro w dużo droższym modelu mam to samo, co w tańszym, to jaki to ma sens?


@iDaft:
@iDaft: na wypoku/mirko jest dużo kucow, z moich obserwacji kuce często uzywaja wp ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

żeby nie było że to b8 to miałem lubię, na początku zachwalalem, ale po czasie okazało się że nie da się jej używać na codzień tak jak bym tego chciał
@iDaft:

Samsung Monte też, a do tego w pełni obsługuje YouTube i ma możliwość zmiany jasności ekranu

Nie ma apki do youtuba i nie można zmienić jasności? Chyba mam inny system xD

Właśnie ten minimalizm w interfejsie jest mocną stroną WP. I oczywiście to kwestia gustu
@iDaft:


Samsung Monte też, a do tego w pełni obsługuje YouTube i ma możliwość zmiany jasności ekranu
Nie ma apki do youtuba i nie można zmienić jasności? Chyba mam inny system xD

Właśnie ten minimalizm w interfejsie jest mocną stroną WP. I oczywiście to kwestia gustu

@KaloryfeR:
Nie, nie ma oficjalnej aplikacji YouTube, jest tylko ta, która przenosi nas do strony internetowej. xD Pelnej obsługi tez nie ma, te wszystkie
@iDaft: Niema zadnego fenomenu WP, System wyjątkowo popularny w Polsce, Na świecie ledwo ponad 3% udziałów. Microsoft rozważa porzucenie WP, obecnie wrzuca swoje aplikacje do sklepu play. Microsoft obecnie więcej zarabia na androidzie niż na własnym systemie.
@iDaft: U mnie można zmieniać jasność.


@r5678: U mnie tez, ale ogranicza sie to do trybów: niska, średni i wysoka jasność. Miałem na myśli pełna kontrole podświetlenia, mój błąd.
@iDaft: U mnie jest pełna kontrola podświetlenia, mogę albo mieć na automat, albo dla poszczególnego trybu zmienić suwakiem.


@r5678: Naprawdę jest to dla Ciebie lepsze rozwiazanie niz w innych systemach? Zamiast dodać jeden suwak, Ms pieprzy sie z trzeba trybami, które owszem, można edytować, ale zeby to zrobic, trzeba trochę sie naklikac. A wszystko to po to, aby zmienić jasność ekranu.
Samsung Monte też, a do tego w pełni obsługuje YouTube i ma możliwość zmiany jasności ekranu.


@iDaft: a WP nie potrafi zmienić jasności ekranu i nie obsługuje youtube?

mam na ajfonie, a patent z wszystkim dostępnym pod jednym palcem w japcoku jest jeszcze lepszy (po dwukrotnym kliknięciu home button)


@iDaft: na WP też to jest ale i tak hamburger menu jest beznadziejne
@iDaft: Piszę o tym od 2 lat, zostałem wiele razy zlinczowany przez #gejowkawindowsphone Wszystkie wypunktowane wady zostały wytłumaczone wadliwym egzemplarzem mojej lumii wtedy 920 (#!$%@? że miałem dwie i każda była równie #!$%@? z tym systemem.) Nie polecam nikomu tego systemu.
@iDaft: Podawanie jako przyklad aplikacji konkurencji (YT=Google) i pisanie o obiektywizmie. Sounds legit.


@dob3k: Tak, a z Apple to Google ma pakt o dostarczaniu zoptymalizowanego oprogramowania na iOS, zeby tylko wkurzyć bojówkę windowsphone. xD Co innego mam porównywać, skoro nawet takich mega popularnych rzeczy nie ma.