Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czemu na tym portalu panuje taka moda na popieranie jedynego słusznego systemu. Naprawdę mireczki, staram się pojąć fenonem Windows Phone i przestać uznawać #bojowkawindowsphone za totalnie oderwanych od rzeczywistości fanatyków. Spędziłem już prawie rok z Lumią 930, obecnie najwydajniejszym telefonem z WP na rynku i nadal nie mogę pojąć jak można upierać się, że to coś jest fajne. Powiedzmy sobie szczerze: Windows Phone wygląda beznadziejnie, sprawia wrażenie, jakby Microsoft zatrudnił grafika z wypoku i kazał mu robić nowe grafiki po godzinach. Próbowałem przekonać się do tego systemu kilka razy, ale cholera, nie dam rady. Ten OS jest tragiczny. Owszem, WP się nie zacina, ale kurde, Samsung Monte też, a do tego w pełni obsługuje YouTube i ma możliwość zmiany jasności ekranu. Dlaczego więc nie polecamy Monte? A no tak, bo przecież WP to prężnie rozwijający się system, w nadchodzącym updacie dodadzą... no tak - obsługę aplikacji z Androida. Naprawdę, proszę o wytłumaczenie, bo staram się być obiektywny, a nie mogę. (,)

Picrel, żeby nikt mi nie zarzucił, iż nie miałem styczności ze sprzętem, a gadam.

#bojowkaios #bojowkaandroid #ios #android #telefony #czemumireczkilubiauposledzonysystem
iDaft - Nie wiem, czemu na tym portalu panuje taka moda na popieranie jedynego słuszn...

źródło: comment_z0Msg9Kcrb1SEqDnsyNf9vddjr1IqG2N.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • 0
@iDaft: a WP nie potrafi zmienić jasności ekranu i nie obsługuje youtube?

na WP też to jest ale i tak hamburger menu jest beznadziejne

@WielkaPolska: WP powinno sie reklamować hasłem "zmiana jasności ekranu jeszcze nigdy nie była tak wielkim wyzwaniem". xD Jakies tryby i ich ustawianie, a wszystko w imię tego, ze prosty suwak to dla nich za dużo.
  • Odpowiedz
@iDaft: Nie mowie o paktach. Mogles podac kazda apke, a podales apke konkurencji jako przyklad i mowisz o obiektywizmie. Przeczytaj jeszcze raz i sam pomysl jak to moze byc obiektywne. Nie bronie w tym momencie WP bo ani mnie ziebi ani grzeje - nie mam i nie uzywam WP.

skoro nawet takich mega popularnych rzeczy nie ma.

Nawet jakbys porownal twittera czy FB bylo by bardziej obiektywnie (nawet jesli by te
  • Odpowiedz
  • 1
@iDaft: Fajna ta 930? Ładne zdjęcia robi? Planuję sobie ją sprezentować za jakiś czas.


@RzecznikWykopu: Zdjęcia bardzo fajne, jedna z najmniejszych ogniskowych w aparatach na rynku, podchodzi to juz prawie pod fisheye, zwłaszcza jak sie patrzy przednia kamerkę. Świetny autofokus, bardzo dobry tryb auto, zdjęcia nocne bajka, ale trochę zbyt podkreślone kolorki i przejrzystość zdjec. Fotki zapisuje w RAWach, wiec jeśli obrabiasz je na kompie, to jest to zaleta. Wada
  • Odpowiedz
  • 0
@dob3k: a dla Google Apple to nie konkurencja? Nie rozumiesz, ze gigant z mountain view ma tak wywalone i taki sukces wróży WP, ze nawet nie chce mu sie robić apki na Lumie. Swoją droga, ciekawi mnie jak bardzo byłaby zbliżona wyglądem do layoutu YouTube z 2013r.
  • Odpowiedz
@iDaft:

nawet nie chce mu sie robić apki na Lumie

No i to ma byc obiektywne?
Wlasnie dlatego ze komus z konkurencji moze nie chciec sie zrobic porzadna apke nie jest taki przyklad obiektywny. Dlatego zeby zblizyc sie do obiektywnosci nalezalo by podac apke firmy niezwiazanej z zadna ze stron.
Moze przeczytaj definicje obiektywizmu i wrocimy do rozmowy co?
Ja sie nie czepiam o to czy WP jest fajne czy nie
  • Odpowiedz
  • 0
@dob3k: Dalej nie wiem do czego pijesz. Napisałem, ze staram sie obiektywnie porównać te system, ale no nie moge, bo nawet apek codziennego użytku nie ma. Moge porównać Facebooka, który rownież wyglada jak sprzed aktualizacji w 2010r oraz Instagrama, który dalej jest w wersji Beta od niewiadomo kiedy. Prawda jest taka, ze Microsoft kompletnie nie trafił w trend. Wydał system, ktorego oczekiwaliśmy po Badzie, a nie konkurencje Androida.
  • Odpowiedz
@iDaft: Czytam Twoje komentarze i aż nie chce wchodzić mi się w dyskusję. Hejtujesz WP m.in za to, że nie można manualnie regulować jasności ekranu. Po chwili znajduje się ktoś, kto wyprowadza Cię z błędu - a Ty zamiast przyjąć to na klatę to lecisz dalej, że za dużo klikania.

Odnośnie WP radzę się wstrzymać z osądami do oficjalnego wydania W10M, który ma być delikatną odpowiedzią na przespanie wojny systemowej przez
  • Odpowiedz
ale trochę zbyt podkreślone kolorki i przejrzystość zdjec


@iDaft: przekreślone czyli przekłamane? Nie bardzo wiem też co znaczy zbyt duża przejrzystość ;) Poważnie nie da się zrobić w JPG więcej niż 5Mpx?

Zdjęcie z tyrolką świetne.
  • Odpowiedz
Moze troche nie na temat ale tez macie tak ze jak widzicie te jałowe gównoburze nie tylko o telefonach to plusujecie oponentow z obu barykad?
Ja tak lubie, bo oni pewnie wracaja zobaczyc czy ktos ich polajkowal i jak widza duzo plusow to pewnie mysla "o moj cios wszedl, napisze cos jeszcze i zrobie mu fatality" i to tak fajnie nakreca gownoburze, a wy jako plusujacy sobie stoicie obok i patrzycie, jak
  • Odpowiedz
  • 1
Moze troche nie na temat ale tez macie tak ze jak widzicie te jałowe gównoburze nie tylko o telefonach to plusujecie oponentow z obu barykad?

Ja tak lubie, bo oni pewnie wracaja zobaczyc czy ktos ich polajkowal i jak widza duzo plusow to pewnie mysla "o moj cios wszedl, napisze cos jeszcze i zrobie mu fatality" i to tak fajnie nakreca gownoburze, a wy jako plusujacy sobie stoicie obok i patrzycie, jak
  • Odpowiedz
  • 1
ale trochę zbyt podkreślone kolorki i przejrzystość zdjec


@iDaft: przekreślone czyli przekłamane? Nie bardzo wiem też co znaczy zbyt duża przejrzystość ;) Poważnie nie da się zrobić w JPG więcej niż 5Mpx?

Zdjęcie z tyrolką świetne.

@RzecznikWykopu: Kolorki są po prostu podkręcone, kontrast rownież, ale to można zmienić, choć w każdym razie - sa efektowne. Przejrzystość to jest hmm jakby to opisać - wpisz w Google grafika Photoshop clarity. Ogólnie
iDaft - > ale trochę zbyt podkreślone kolorki i przejrzystość zdjec

@iDaft: przekreś...

źródło: comment_oaGv7CBMOhoWNAQKs00nxQ8ApiXpekph.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@iDaft: Według mnie zdjęcia właśnie wyglądają naturalnie. Bez odszumiania, wyostrzania, podbijania kontrastu jak to w innych telefonach jest, że po powiększeniu widać "akwarelę".

Dziwne z tymi 5Mpx. A same JPG bez RAW da się ustawić?
  • Odpowiedz
  • 1
@iDaft: Według mnie zdjęcia właśnie wyglądają naturalnie. Bez odszumiania, wyostrzania, podbijania kontrastu jak to w innych telefonach jest, że po powiększeniu widać "akwarelę".


Dziwne z tymi 5Mpx. A same JPG bez RAW da się ustawić?

@RzecznikWykopu: Kurde, nie mam jak Ci teraz pokazać, ale te różnice w kontraście i kolorkach naprawdę widać.

Cholera, chyba cos mi sie popieprzyło, albo zmienili pare rzeczy po ostatnim updacie. Wydawało mi sie ze można
iDaft - >@iDaft: Według mnie zdjęcia właśnie wyglądają naturalnie. Bez odszumiania, w...

źródło: comment_a86vWQFtNXzl1LMRBe9wCSQgKxTgE96l.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@iDaft: Super! Dziękuję Ci bardzo za informację () To będzie mój następny telefon. Myślę, że w tym roku się jeszcze wyrobię z jego zakupem.


@RzecznikWykopu: Proszę bardzo:) Nie No, jeśli nie jestes mega aktywny w sieci, nie grasz i nie razi Ciebie WP, to L930 poza tym jest całkiem spoko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iDaft: Będzie to mój pierwszy telefon z WP. Miałem parę okazji się pobawić i zauważyłem, że nawet na zegarku montana zapieprza jak zły i nic się nie tnie. A odnośnie gier to mówisz, że posucha na WP z grami?
  • Odpowiedz