Wpis z mikrobloga

Jeśli jestem w stanie utrzymać koncentrację przez 2 godziny (z nieznacznymi spadkami, granice 10%, jeśli coś mnie rozproszy) to robić sobie cykle takie:
2 (nauka) - 0.5 (odpoczynek) - 2 - 0.5
czy stosować technikę "Pomodoro" (25 - 5 - 25 - 5)?

Produktywne dni: 8/68.
Nadgodzin: 0.
Jeśli tylko chcesz - możesz również współtworzyć tag - #4godziny. Nazwa tagu pochodzi od czasu poświęconego na naukę. Gdy tylko przekroczysz magiczne 4 godziny - dzień zaliczamy do produktywnych.

Mój tag z motywacją do nauki to #produktywnatwinkle
#motywacja #studbaza #licbaza #techbaza #gimbaza
Twinkle - Jeśli jestem w stanie utrzymać koncentrację przez 2 godziny (z nieznacznymi...

źródło: comment_b7UkmYqVT9RKP2i41Q8BcNzdIt0wi17t.jpg

Pobierz
  • 15
@Twinkle: myślę że te okresy pomidoro są jak najbardziej do modyfikacji. Sam stosuje 40-60 i 10, bo po 25 minutach jestem jeszcze mocno nakręcony i oderwanie się od nauki jest bolesne, a tak po tych 40-60 idę zrobić sobie nową herbatę i coś zjeść, to pozwala mi jechać pół dnia ucząc się
@Twinkle: mi się wydaje, że skracając okresy pracy wydłużasz je długoterminowo. Tzn. z częstszą przerwą będziesz się mniej męczyć, dzięki czemu w trakcie przerwy uzupełnisz straconą koncentrację/energię, i patrząc długofalowo, starczy Ci chęci na dłużej.
@Twinkle: Teraz akurat filmiku nie wkleje bo jestem na telefonie ale wiem ze zeby mozg odpoczal i mial przerwe na rozrywke to wystarczy mu 5 min. Wiec jesli umiesz wytrzymac przy nauce 2h to wystarczy tylko 5min.
Też tak myślę, ale jednak cykle 25 minutowe są za krótkie. To przecież jest lekko ponad połowa lekcji.

@Twinkle: Póżniej będziesz mogła je wydłużać bo będzie ci łatwiej. Przynajmniej ja tak miałem, po pewnym czasie mogłem uczyć się i 4 godziny bez żadnej przerwy.