Wpis z mikrobloga

#linux #debian #nowy Jak zainstalować sterowniki graficzne w tym systemie? Długa lista takich linii, po czym pojawia się ekran logowania, następnie pulpit i komunikat, że "praca w trybie renderowania programowego".
Mam kartę graficzną AMD Radeon HD 8670M.
Co wpisać w terminalu, żeby zainstalować takie sterowniki?
Kiedyś Mirki mi pomogły z podobnymi sprawami, liczę na pomoc i teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_w14B92jryWxZ17r8OCbczlAUPGAPpqEH.jpg
  • 19
#linux #debian #nowy Jak zainstalować sterowniki graficzne w tym systemie? Długa lista takich linii, po czym pojawia się ekran logowania, następnie pulpit i komunikat, że "praca w trybie renderowania programowego".


@costom: hurr durr, linux ani trochę nie jest gorszy od Windowsów a na kompie zero różnic, fejsik i poczta działa. Taaa.
hurr durr, linux ani trochę nie jest gorszy od Windowsów a na kompie zero różnic, fejsik i poczta działa. Taaa


@M4ks: tobie windows działa bez instalowania sterowników, nie? ( )
@M4ks: nie każdy lubi mieć wszystko "out of the box", mi nie szkoda jednego dnia na postawienie systemu, a chociaż dzięki temu wiem co się w nim dzieje. W moim świeżym windowsie nie wiem co się dzieje, że nie potrafi działać na baterii dłużej niż 3 godziny (nawet jak nic się nie robi, ale pewnie on sobie coś tam wysyła nie wiadomo gdzie, czy coś, to nie 10 więc pewnie aktualizacji
Skoro sterowniki miał, to po co ściągał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fervi: nowszą wersja zapewne.

mi nie szkoda jednego dnia na postawienie systemu, a chociaż dzięki temu wiem co się w nim dzieje


@psi-nos: jak to mowia - linux is free if you time is worthless.
Poza tym skad wiesz, co sie dzieje, jak nie kompilujesz wszystkiego sam? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4ks: Windows ma (tak dodatkowo) bardzo kijowe sterowniki wbudowane. Już lepiej działać na Linuksowym "Software renderer", bo przynajmniej ogarnia renderowanie :P

W przypadku Debiana nie trzeba kompilować, cały proces jest automatyczny. Chociaż zawsze można.
Windows ma (tak dodatkowo) bardzo kijowe sterowniki wbudowane. Już lepiej działać na Linuksowym "Software renderer", bo przynajmniej ogarnia renderowanie :P


@fervi: jasna sprawa, zawsze wszystki na linuksie lepsze, GIMP też bije Photoshopa na głowe, stara spiewka ( ͡º ͜ʖ͡º)

W przypadku Debiana nie trzeba kompilować, cały proces jest automatyczny. Chociaż zawsze można.


@fervi: wow! Tylko skad wtedy masz pewność, co się dzieje? Nie masz.
@M4ks: chyba mam deja vu.. Jeżeli to z tobą dyskutowałem kiedyś o tym samym, to z tym argumentem, że "gimp bije photoshopa..." mógłbyś już dać spokój, bo nikt normalny nie mówi, że tak jest. Ciekawi mnie co tobą kieruje, że tak lubisz poświęcać swój cenny czas na krytykowanie linuxa w postach, w których ktoś ma z nim problem.
Ciekawi mnie co tobą kieruje, że tak lubisz poświęcać swój cenny czas na krytykowanie linuxa w postach, w których ktoś ma z nim problem.


@psi-nos: jakbyś kiedyś pytał co robie z wolnym czasem zaoszczędzonym przez nieużeranie się z linuksami na dektopach - to już wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4ks: Lepsze bo obsługuje więcej rzeczy. Np. OpenGL 3 (Windowsowe zatrzymały się na OGL1)
Oczywiście, że co Linuksowe to lepsze. Na smartfonie odpalisz Linuksa, a Windowsa tak średnio