Wpis z mikrobloga

@panjan1111: Ale to tylko salut rzymski wywodzący się z kultury łacińskiej, a swastyka to - przynajmniej według białostockich prawników - symbol szczęścia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak Brunatni zaczną #!$%@?ć Polskę tak jak miało to miejsce w Niemczech XX wieku to prawicowe media okrzykną ich bohaterami walczącymi w duchu odnowy moralnej.
  • Odpowiedz
@gruby333: Dobór odmiany ma duże znaczenie w uprawie buraka cukrowego. Już na początku XX wieku wyhodowano odmiany zawierające ponad 20% cukru w korzeniach (wielokiełkowe odmiany diploidalne). W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku wyhodowano pierwsze mieszańcowe odmiany jednokiełkowe. Charakteryzowały się one wyższym potencjałem plonotwórczym oraz mniejszą podatnością na chwościka . Postęp w hodowli roślin i agrotechnice wpłynął na podwojenie plonu korzeni w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat.
  • Odpowiedz
@Holiday: @jokefake: @panjan1111: @Luka_Wars: @MiedzyInnymi: Salut rzymski pojawił się w polskich środowiskach narodowych kiedy o nazizmie nikt jeszcze nie słyszał, więc dla nich jest to po prostu tradycyjne pozdrowienie. W dodatku "polski" salut rzymski wygląda trochę inaczej niż nazistowski; polscy narodowcy nie wykonują - lub raczej nie powinni wykonywać - charakterystycznego uderzenia w pierś.
Mówiąc inaczej, oni nie pozdrawiają się "gestem armii która rozpieprzyła im kraj i
  • Odpowiedz
@Salieri_: @MiedzyInnymi: @majestatyczny_brodacz: @Mesmeryzowany: @gruby333: @Holiday: @Luka_Wars: @grzegorz-zielinski: @panjan1111: @Stormshadow3: @jokefake: @Ospen:

Ziomek na tym zdjęciu po lewej chodzi ze mną do klasy i aktualnie ma rozprawę w sądzie za ten gest, bo to zdjęcie widniało na pierwszej stronie Angory i prokuratura się zainteresowała :D Gość z historii ma same 6 i ma więcej wiedzy od naszej nauczycielki. Stwierdził że
  • Odpowiedz
@Ospen: Gość wychował się od małego na programach historycznych z TV i wygrywa wszelkie konkursy historyczne w województwie. Klasa maturalna. Ja go oceniać nie będę :)
  • Odpowiedz
@Kedaros: I nie wie, że to gest nazistów, którzy mu te niepodległość chcieli zabrać? Przecież to jest wewnętrzna sprzeczność. Rozumiem, że dzieciak ma wiadomości (nawet z programów tv) ale, jeśli jakieś kompleksy tak zaćmiewają mu myślenie, że w ramach manifestowania przywiązania do kraju/narodu posługuje się gestami właściwymi wrogom tego samego narodu...to jest to objaw czegoś groźnego dla psychiki.
  • Odpowiedz
@Holiday: Zabawne jest to, że osobnicy na zdjęciach dzielą się w zasadzie na dwie kategorie:

a) tradycyjne łyse kabany (ciało),

b) wymoczkowate #!$%@?, które odreagowują lata szkoły, podczas których rówieśnicy nabijali się z nich, a żadna fajniejsza dziewczyna nie chciała nawet na nich spojrzeć (mózg).

Troglodyci i przegrywy.
  • Odpowiedz