Wpis z mikrobloga

Witam mirków, jak obiecałem, tak wrzucam pamiętnik mojego pradziadka Wojciecha Jekiełka.
Rękopis na ok. 50 stron, na bierząco go przepisuję na druk, żeby było wygodniej czytać.

Pradziadek urodził się w 1887 roku, opisał tu emigrację w niemczech, realia kapitalistycznej ameryki z początku wieku (jest co nieco o Henrym Fordzie u którego pracował jego brat), walki na frontach I wojny światowej, II wojna światowa.
Ciekawe jest to, że przełom XIX i XX wieku, widziany oczami zwykłego, biednego człowieka odstaje nieco od naszego wyobrażenia o tamtym okresie dziejów. Lektura mega ciekawa i warto przeczytać do końca.


rękopis
transkrypt (in progress)

W tagu #pradziadekrabsztoka będę powiadamiał o postępach w transkrypcji, używajcie do woli :).


#historia #historiazolnierza #historiapolski #historiajednejfotografii
Rabsztok - Witam mirków, jak obiecałem, tak wrzucam pamiętnik mojego pradziadka Wojci...

źródło: comment_T3p01q2bnRc9iy4Qq4gpkBEDhIYYQ5ra.jpg

Pobierz
  • 122
@Rabsztok: ty też po pradziadku cięty na kościół ? ale jak wiele analogii się ostało do dziś, a że szczególnie sam jestem na emigracji i widzę rodaków wydających kasę na zbyteczne bibeloty jak smartfony, ciuchy etc zapominając o swoim zdrowiu, czy po prostu zainwestowaniem w kwalifikacje, nie mówię o jakichś biznesach jak tępe wykopki, bo do bycia właścicielem własnego interesu nie każdy się nadaje
Cześć, dzięki @Rabsztok za podzielenie się tym materiałem.
Tak mi się to spodobało, że aż sobie konto założyłem.

Stwierdziłem, że pomogę w przepisywaniu i stworzyłem dokument z podziałem na strony. Dzięki temu będzie łatwiej odnaleźć się w tekście.

Tutaj dostępny, współdzielony dokument w Google Docs:
https://docs.google.com/document/d/1NMb4m1wWhY4EmS0NmFzaOumd-EtbB2mZICxcMUcO2ck/edit

Zapraszam do wspólnego przepisywania.