Wpis z mikrobloga

#java #programowanie #arduino #bluetooth #pomocy Czy ktoś bawił się w programowanie bluetooth w Javie (tylko nie Androidowa Java, choć w sumie nie wiem czy to by zadziałało w desktopowej wersji)? Znalazłem jakieś API prehistoryczne z 2008 roku, które podane ma 4 przykłady użycia (bluecove) i nie znalazłem zbyt wielu użytecznych fragmentów kodu w internecie. Ogólnie to tworzę aplikację desktopową do kontroli robota arduino. I teraz mam kilka rozwiązań: 1. Będę katował to API, aż je zrozumiem (ciężko będzie) 2. Napiszę to w innym języku gdzie to API do bluetooth jest prostsze do ogarnięcia i jest więcej supportu, przykładów. 3. Skorzystam z tego, że mogę się komunikować z robotem przez bluetooth za pomocą RFCOMM i napiszę taki nibyterminal w Javie (chyba najprostsze rozwiązanie). Macie jakieś pomysły? Albo znacie książki opisujące to zagadnienie?
  • 3
Dla potomnych: Znalazłem takie cuś: Ardulink. Oparte toto jest na bluecove i rxtx, więc dokładnie na tym na czym sam chciałem opierać swój program. Po co wymyślać koło od nowa? Mimo wszystko dzięki :D