Wpis z mikrobloga

Dzisiaj będą #podziekowania i ocieplanie wizerunku miasta #lodz

Kilka tygodni temu żaliłem się na mirko, że #monitor #lg 24'' kopnął mi w kalendarz i rozglądam się za nowym. Odezwał się uczynny mirek, który zaczął drążyć temat. Skończyło się tym, że zapakowałem mu monitor i wysłałem do Łodzi. Mirek rozebrał, wymienił kondensatory, zamówiliśmy nowe świetlówki od pana chińczyka i dzisiaj monitor mam z powrotem na swoim biurku. Za cenę świetlówek i dwóch dużych kebabów mam z powrotem swój ulubiony monitorek i budżet w kieszeni, który mogę wydać na inne pożyteczniejsze cele.

I poznałem spoko ziomka w mieście Łódź! :) Dzięki @AdamES !
Jefrey - Dzisiaj będą #podziekowania i ocieplanie wizerunku miasta #lodz

Kilka tyg...

źródło: comment_oO33qMWZLcJZqMdvTpyLi42rsivu9zwf.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Jefrey:

Po czym Pan rzekł: «Skarga na Łódż głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie. 21 Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się».

Wtedy to ludzie ci odeszli w stronę Łodzi, a Jefrey stał dalej przed Panem. Zbliżywszy się do Niego, Jefrey rzekł: «Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? Może w tym mieście jest pięćdziesięciu
  • Odpowiedz
@Jefrey: Bratu kilka lat temu zaczęło się coś robić z jego samsungiem. Coraz dłużej się włączał i w końcu go wyniósł na strych. Tak z rok przeleżał aż gdzieś wyczytałem że to może być problem z kondensatorami. Potrzebowałem drugi monitor (sam miałem jeszcze wielki kineskopowy) to rozkręciłem i okazało się że to kondensatory.
Robocizna brata = 0zł
Kondensatory = 12zł
Radość z naprawienia monitora = bezcenna

Jak ktoś sobie chce wskrzesić
  • Odpowiedz
W większości przypadków (nie mówię o wszystkich) w monitorach uszkodzeniu ulegają kondensatory w sekcjach zasilacza, logiki i inwertera. Następnie świetlówki i transformator w inwerterze.
Najprostsze i najszybsze oczywiście są wymiany kondensatorów i transformatora. Wymiana świetlówek jest uciążliwa głównie ze względu na konieczność zdemontowania matrycy LCD (uszkodzenie taśmy) i demontaż reflektora i dyfuzorów. Jakiekolwiek zagięcie czy paproch pozostawiony na nim będzie widoczny na podświetlonej matrycy.
Pomijając ten aspekt, to tak wymiana świetlówek jest
  • Odpowiedz