Wpis z mikrobloga

U mnie na uczelni ludziom z szatni zaczely ginąć pieniądze. Na lekarskim po angielsku jest w sumie jedna prawdziwa murzynka pochodzaca ze skandynawii, reszta to szwedzi, norwedzy i inne pochodzace stamtąd osoby o rysach twarzy zueplnie innych niz europejskie. Wszyscy podejrzewali Polaka bo przecież to niemozliwe zeby osoby płacące 50tys za studia rocznie musiały kraść. Okazalo się, ze kradla wlasnie ta murzynka, a teraz hit. Kradzież tlumaczyla tym, ze jest biedna i nie ma na wykończenie mieszkania które se kupiła. Na rozmowę z rektorem od razu przyszla z papuga. Jedyne co dostala to ngane rektora. Sprawa rozeszla sie po kosciach. Nawet nie musi oddawać kasy. To jest chore. Widzę juz jakby to wyglądało gdyby okazalo się ze to ktos od nas. Od razu wyrzuciliby go z uczelni i mialby sprawe w sądzie. Tu niestety biedna przedstawicielka skandynawii koloru czarnego nie miala na wykonczenie mieszkania i trzeba ja zrozumieć. Co z tego ze wychowana byla w kulturze europejskiej gdzie krasc nie wolno. Jest czarna i #!$%@?. Nie jestem rasista, ale skoro odczuwam ze nie jestesmy rowno traktowani to czy nie jest to rasizm wykierowany w bialych?
#gorzkiezale #4konserwy #neuropa
  • 37
  • Odpowiedz
@ghostface: no bo szczerze nie jestem, ale jestem tez osoba starajaca się dosc racjonalnie patrzec na swiat i widzę co sie dzieje na zachodzie Europy. Jezeli jestem przeciwny tej calej dziczy i patologii jaka ze sobą niosa imigranci to mam gleboko w dupie czy ktos mnie nazwie w tej chwili rasista. Nie mozna sie przejmowac opinia idiotow, bo tak nazywam ludzi ktorzy widzac co się dzieje jeszcze ich zapraszają.
  • Odpowiedz
@doctorlolek: Jeśli sama straciłaś pieniądze to zgłoś to na policję. Rektor może nie wyciągnąć konsekwencji związanych z uczelnią, ale za to policja sprawą będzie musiała się zająć, a skoro wiadomo, że to ona, to musiały być na to dowody. Patologii nie wolno popuszczać, niezależnie od koloru jej skóry.
  • Odpowiedz
rasizm wykierowany w bialych?

@doctorlolek: Nie. Rasizm to uprzedzenie i pozycja mocy. Afroeuropejczycy, muzułmanie i inne mniejszości nie mogę być rasistami, bo nie są w pozycji mocy. Nie można też być rasistą wobec grupy do której się przynależy. Sprawdź swoje przywileje.
  • Odpowiedz
@doctorlolek: a na papuge tez kasę komś rąbnęła?

jeśli ktoś od razu przychodzi z adwokatem to raczej nie oznacza skruchy

i postepowanie powinno byc niezalezne od rasy, koloru, wyznania czy czegokolwiek innego - zgłosić kradzież i wytoczyć proces, no i przede wszystkim podarować wilczy bilet przy wykopywaniu z uczelni
  • Odpowiedz