Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: wiesz mimo wszystko to dosyć spokojna okolica, mieszkam na muranowie 25 lat i drugi raz mi się zdarzyła taka sytuacja. no i tak blisko komisariatu, byłem zaskoczony że w tym miejscu można polować na 'frajerów'. prędzej nad wisłą i na mostach spodziewam się takich atrakcji niż w okolicach bankowego.
@szare2: może też dlatego, że gość nie stąd, to nie skojarzył nawet, że 300 m dalej ma policjanta pilnującego bramy do Pałacu Mostowskich? :)

Na razie z dwóch znanych mi przypadków skrojenia znajomym portfela jeden to Pole Mokotowskie, drugi (z pobiciem) to właśnie okolice placu Bankowego i Senatorskiej :)
@wonsz_smieszek: może to był błąd ale w okolicy czułem się zawsze w 100% bezpieczny, że przez myśl by mi nie przeszło że ktoś może mieć złe intencje i czegoś chcieć. czas rozejrzeć się za jakimś gazem pieprzowym i wykorzystać ten cholerny karnet na siłownię.
@szare2: Takie "bezpieczne" podejście do życia to podłoże takich patologii społecznych jak znieczulica. Dwóch pajaców z nożami potrafi dziś sterroryzować tłum ludzi i zabić kilku/kilkunastu, tylko dlatego, że nikt się nie stawia bo każdy się boi, że zostanie dźgnięty. Dlaczego w nikim nie budzi się agresja? Agresja jest dobra, agresja jest zdrowa, każde zagrożenie mienia, zdrowia i życia powinno z miejsca budzić agresję.

Nie chcesz się bić? Nie ma w tym
@szare2: #!$%@? mać, dobrze że piszesz o tym bo ja mieszkam rzut beretem od tego miejsca... też się czuję bardzo bezpiecznie tylko ten #!$%@? skwer, rak Muranowa. no nic, po zmroku będzie trzeba nadrabiać drogę żeby ominąć tę patole która tam siada.
@niepokonany:

@MlodyWedrowiec: "morda nie szklanka" to jedno z bardziej idiotycznych stwierdzeń. po pierwsze - niech wybije Ci nawet ząb, koszty zrobienia nowego są naprawdę spore. druga rzecz - nie wiesz, jak zaatakuje Cię taki agresor, bo równie dobrze może uderzyć Cię czymś ciężkim w nieodpowiednie miejsce na głowie i umrzesz. to samo w kwestii ewentualnego noża, o czym pisałeś. ja bym nie walczyła o telefon i trochę kasy kosztem dostania
Przy okazji pozdrowienia dla panów z KGP "pewnie przyjezdny", "nie mozemy podeslac patrolu", "osoba dzwoniaca nie zaczekala". #!$%@? wam w serce, wasza pomoc mozna o kant dupy obic, najchetniej byscie sie za dzieciakami tylko uganiali.
@tomashj2: to taka ciekawostka że w ostatnim budżecie obywatelskim była propozycja 'rewitalizacji' tego skweru poprzez przekopanie go na nowo i przede wszystkim oświetlenie. ale to zapewne nie lokalny patus tylko ktoś kto przyjechał na krojenie.

@SeismicShake: rzecz jasna od tyłu, chwycił mnie od razu za chabety. byłem po paru głębszych, słuchawki na uszach i kaczmarski wystarczył żebym oderwał się od rzeczywistości.

@Nieinterere: podobnie tylko podczas "pertraktacji" zjawiła się grupa
@szare2: tak, wiem o tym ale najbardziej #!$%@?ł mnie wynik konsultacji społecznych, jest to gdzieś na googlach. w skrócie hurr durr po co coś robić bo i tak patola będzie siedzieć durrr. np była propozycja lezakow i takich ławek żeby sobie w spokoju odpocząć ale po co, i tak pijaki będą siedzieć. super myślenie, jakby teraz ich nie było. ale najgorsze jest że policja ma #!$%@?, a wystarczyłoby żeby się przeszli
@wonsz_smieszek: ręce opadają, przy okazji ja byłem dziś na policji. 5h w plecy, nie mogli się zdecydować i odsyłali mnie z jednego komisariatu na drugi. bo jak kradzież to możemy a jak rozbój to na wilczej proszę. koniec końców sprawa poszła, wydrukowałem im lokację tego telefonu z 5:36 i dołączyłem do akt. ale nie liczę na znalezienie sprawcy, ta sprawa jest pewnie już umorzona. eh.
@szare2: gdzie jest komenda stołęczna policji ? #!$%@? mnie ten kraj na łopatki. pały je żdzą samochodami i sepią na mandaty, marnują hajs na paliwo.. A zamiast 5 kijanek powinien byc 1 furgon, który codziennie rozrzuca patrole na co 3 rogu ulicy a po 8 h ich zbiera.