Wpis z mikrobloga

Panowie jak zmienić w paypal walutę rozliczeniową karty ? bo walutę podstawową na koncie już zmieniłem ale nie potrafie znaleźć opcji zeby przy płatnościach karta w $ nie przeliczało mi na PLN. Są instrukcje na google ale na starej wersji paypal a w tej nowej #!$%@? nie idzie sie połapac ;/
#paypal
  • 34
@Deiv1990: ostatnio straciłem 100zł bo nie sprawdziłem jakie jest przewalutowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°) i poszło właśnie przez paypala 20gr/dolar + prowizja od przewalutowania.
Niestety jeśli chodzi o paypal i "polskie" banki to różnie to bywa. Kiedyś wolałem żeby bank przeliczył niż paypal. Bo było o wiele taniej. Po długiej nie obecności na ebayu dziś postanowiłem że zrobię zakupy. Wujek google pokazywał że powinienem zapłacić 3180zł (zawsze pokazuje dużo mniej niż przyjdzie zapłacić). Paypal pokazał że wyjdzie mnie 3300 po ich obecnym kursie. Stwierdziłem że zapłacę kartą mBank. Niestety ale z konta pobrali mi 3356zł. Czyli
Sam szukałem to dokleję dla aktualności i potomności :)

Trza ustawić w dwóch miejscach.

GUI stan 2018.05

paypal -> ustawienia (kółko zębate) -> ustawienia płatności -> zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami -> zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami (pod polecanymi handlowcami) -> (przekierowanie na GUI starego typu) -> Ustaw dostępne źródła finansowania płatności -> opcje przeliczania (przy konkretnej podpiętej karcie) -> Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego (radio button)
@Wojtas87: Robisz tak:

paypal -> portfel -> saldo konta Paypal / szczegóły -> zarządzanie walutami -> (przekierowanie na GUI starego typu) -> wybieramy np. Euro -> Dodaj walutę -> Zaznaczamy wybraną walutę z listy (radio button) -> Ustaw jako podstawowy

Następnie podczas płatności wyskakuje takie okienko jak poniżej i wystarczy, że klikniesz: "Wyświetl opcje przeliczania waluty" i zmienisz opcję na na tą drugą: "Rozliczaj w walucie właściciela karty" czy coś w
Pobierz kredzion - @Wojtas87: Robisz tak:

paypal -> portfel -> saldo konta Paypal / szczeg...
źródło: comment_T7EoQSLbuItFYYWwkWOEBORAYQMfmOPL.jpg
@kredzion: @Clear: Próbuję robić jak wyżej opisaliście: chcę ustawić USD jako podstawową walutę i za każdym razem pojawia się komunikat "Niestety, po kliknięciu ostatniego łącza lub przycisku wystąpił błąd.". Co robię nie tak? ( ͡° ʖ̯ ͡°)