Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądam wywiad z Kukizem w TVN24. Pytania cały czas pytania zadaje Knapik z Faktów.

To są jakieś jaja, że przychodzi jakiś muzyk, co przez całe życie pił piwo i jest na totalnie wyższym poziomie niż ludzie, którzy są politykami z zawodu.

Facet logicznie tłumaczy swoją wizję używając merytorycznych argumentów. I w sumie nawet nieważne, czy ktoś się z nim zgadza, czy nie. Chodzi tu o to, że Kukiz bazuje na argumentach, a nie na emocjach jak reszta opozycji i PiS.

Świetnym dowodem na to jest pytanie od Knapika: "czy porównuje Pan obecną partię rządzącą do PZPR?", podczas gdy Cookies mówił o czymś zupełnie innym.

Najsmutniejsze jest to, że postawa taka jak Kukiza nie jest w cenie. Przykładem może być jedna osoba z mojej rodziny, która ostatnio mi powiedziała, że ten Kukiz to "taki niewyraźny", a jak widzi Petru to czuje, że on nadaje na jej falach. I właśnie to "te fale" są najważniejsze.

Ludzie chcą krwi i walki, nie spokojnej merytorycznej dyskusji.

#polityka #kukiz #petru #tvn24 #fakty #tvn #knapik #syf
  • 4
  • Odpowiedz
@virusman: Ja tylko mam nadzieje że utrzymają ten sposób prowadzenia polityki, bo coraz częściej słyszę - zwłaszcza od ludzi którzy normalnie nie głosowali, albo wyboru dokonywali bardzo "luźno" (raz na PO, raz na palikota) - że wreszcie jest na kogo głosować i w przyszłych głosowaniach postawią właśnie na ludzi od Kukiza. Oby tylko nie dawali zbyt dużo okazji do zmanipulowania nimi, chociaż pewnie i tak jak nadarzy się okazja to TVN
  • Odpowiedz