Wpis z mikrobloga

@butymojzesza: Bez tabel to będzie ciężko, po jaką cholerę ograniczać end userom dostęp do SE16N?
Zobacz LI05 - historia po BINie i LI13N.

A jak nie to niech mądry, który zablokował dostęp robi kwerendę, chyba, że sam masz SQ02, SQ01.

@D3lt4: @Galvay: Nie powiem, zaskoczyliście mnie i to mocno, człowiek utknął w jednej firmie i nawet nie wie, jakie to dziwy na świecie się dzieją ;) Tak czy inaczej spróbuję się dowiedzieć w poniedziałek, co zdecydowało o tym, że u nas jest to otwarte,
@Usurper: mając dostęp możesz wyciągać dane do woli i sprzedawać konkurencji :P dodatkowo u nas osoby z dostępem podpisują specjalne dokumenty, bo mamy wśród dostawców colę i pepsi. no i obie te firmy wymagają klauzuli o zachowaniu poufności w sprawie cen i umów, które można wyciągnąć właśnie se16n. pozostałe osoby mają dostęp tylko do jednego z tych dostawców w ograniczonym zakresie.
@Usurper: @D3lt4: @Galvay: @UlfNitjsefni: byłem na około 10 projektach. Na żadnym userzy nie mieli dostępu do SE16N. Na jednym konsultanci na testowych systemach nie mieli. Ja najczęściej się spotykałem z:
"transakcja S* ==> brak dostępu dla End userów"
Można z SE38 odpalić RK_SE16N (ale to jeśli masz dostęp do SE38 :) )

@butymojzesza: po zrobieniu masz mat doci. W MB51, nie ma przypadkiem w referencji numeru dokumentu
@DominaTuByla: a tak z ciekawosci, wy tego komendy wpisujecie w konsole jakas po prostu? Myslalem ze sap czy co to tam to prosta sprawa, jest program i wszystko klikalne a nie jakies wpisywanie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Krawwo: masz z grubsza trzy rodzaje ludzi:
userzy, konsultanci, programiści.
Oczywiście każda grupa się jeszcze dzieli.
Userzy klikają.
Konsultanci ustawiają system, wyciągają dane, piszą specyfikacje. "Tłumaczą" biznes programistom i program biznesowi.
Programiści dodają kod od standardowego SAPa, żeby ta konkretna instancja spełniała wymogi klienta.