Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem narzekania ludzi po wyborze Pawłowskiego na trenera Wisły Kraków. Jasne, po wcześniejszych plotkach, jakoby nasz klub miał przejąć Broos, Weiss albo inny bałkański trener, ostateczny wybór zarządu najpierw zaskakuje (bo w żadnych mediach nie padało nazwisko Pawłowskiego), następnie rozśmiesza/złości (polecam poczytać większość komentarzy poniżej), by na sam koniec uzmysłowić sobie, że... nie jest źle.

Ktoś mi napisze teraz, że skoro zatrudniono Pawłowskiego, to nie było sensu zwalniania Moskala. Tutaj się zgodzę. Problem był taki, że Cupiał chyba od samego początku był cięty na Moskala. Jego zwolnienie przez dłuższy czas wisiało w powietrzu, a przegrana z Cracovią dopełniła dzieła.

Druga sprawa - nie zapominajmy, że Pawłowski przychodząc do Śląska zdołał wyciągnąć ten klub z takiego samego dołka, w jakim aktualnie jest Wisła. Nie udało mu się co prawda awansować w rundzie wiosennej do grupy mistrzowskiej, ale za to po podziale tabeli zajął najwyższe możliwe miejsce. W kolejnym sezonie zaś awansował do eliminacji LE. Aktualnie mu nie szło, ale moim zdaniem spowodowane jest to ubytkami kadrowymi. Od 24 lutego 2014 roku (dzień, w którym został trenerem Śląska) drużynę opuścili tacy gracze Mila, Paixao czy Pich, zaś wzmocniły ją takie tuzy jak Kiełb, który nie ogarnia, kiedy piłka wyznacza linię spalonego. Temu piłkarzowi nawet Guardiola nie pomoże. Nie wykluczam tego, że w szatni mógł być jakiś konflikt. Jeżeli tak było, to można nawiązać do ostatnich słów Mourinho i stwierdzić, że Pawłowski został zdradzony przez własnych piłkarzy.

Póki skład Wisły nie zostanie wzmocniony sensownymi nazwiskami, to żaden trener nie zdoła nic ugrać. Na aktualną chwilę Wisła ma trenera, który, w mojej opinii, jest ogarnięty i może dużo ugrać, ale pod warunkiem, że klub zapewni mu odpowiednie transfery.

I ostatnia rzecz, tym razem skierowana do kibiców (albo "kibiców") Wisły krzyczących o tym, że czeka nas spadek. Zerknijcie sobie w tabelę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do 8 miejsca, premiującego awansem do grupy mistrzowskiej, Wisła traci 2 punkty. Do strefy spadkowej też niewiele brakuje. Oznacza to tyle, że w tym sezonie powtórzy się najprawdopodobniej sytuacja z poprzedniego, kiedy to ścisk w tabeli był dosyć duży i niemal do samego końca niewiadomym było, kto w jakiej części tabeli się znajdzie. Sam w ostatnim czasie bardzo krytykowałem wiele decyzji klubu, ale dziś ludzie zdecydowanie przesadzają.

AVE WISŁA

#wislakrakow oraz #transfery #ekstraklasa #pilkanozna (bo się nawet rozpisałem i może się wywiąże z tego jakaś dyskusja)

EDIT:
@Randallovy coś wspomniał, że Pawłowski nie może prowadzić Wisły do 30 kolejki, ale na razie nie widzę tego w informacjach. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
@Randallovy: I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze. Milion informacji i wszystkie sprzeczne. Jeden gość mówi X, drugi mówi Y co zaprzecza X, a trzeci mówi Z co zaprzecza X i Y. Pomieszanie z poplątaniem, jajca.
@nowywinternetach: Nie no, potencjał kadrowy to my mamy lepszy niż Sląsk...
A co do tego drugiego to się zgodzę, teraz potrzeba takiego trenera jak Petrescu, co weźmie i wprowadzi porządek do szatni żeby grali na takim poziomie, na jakim mają podpisane kontrakty.
@Randallovy: Gdzie widzisz lepszy potencjał kadrowy? Głowacki nie jest już najpewniejszy. Cywki, Crivallero i Popovica w ogóle nie biore pod uwage bo to wtopy i zawodnicy bez wyrazu. Brożek od jakiegoś czasu nie jest skuteczny, Jankowski irytuje, Boguskiego większość przemilczy. Uryge mozna by było zastąpić kimkolwiek. Dla mnie te kadry są podobne.

Probierz był niedawno jak Petrescu to grali przeciw niemu. Szkoda, że Ojrzyński nie jest wolny.
Pierwsza - potencjał kadrowy Wisła może mieć nawet mniejszy niż obecny Śląsk, a wyniki Śląska są tragiczne.


@nowywinternetach: Dlatego napisałem, że jak na wiosnę dostanie sensowne wzmocnienia, to może coś z tego być.

Druga - lekko mówiąc sympatyczny charakter. Jak on miałby ustawiać szatnie?


W Śląsku jak widać sprawdzało się to przez półtora sezonu. Sympatyczny to on pewnie jest w wywiadach, bo na ławce trenerskiej w czasie meczu potrafił krzyknąć.
@nowywinternetach: Sorry, miałem napisać 'jeżeli na wiosnę dostanie sensowne wzmocnienia'. Zmierzam do tego, że ludzie ubolewają jak małe dzieci wyborem Pawłowskiego na trenera. Z pustego i Mou nie naleje, drużyna musi być przebudowana, a póki to się nie stanie, to żaden trener nie pomoże.