Wpis z mikrobloga

@emdey: no hej, a nie jest tak? Przecież KOD, oprócz tych, którzy dali się wkręcić, że o jakąś demokrację chodzi? Sam Kijowski to lewactwo. Zobacz w KRSach jaką ma fundację. ;) Poza tym współzałożyciele to albo ludzie popierający wcześniej PO a teraz N, albo byli urzędnicy zwolnieni po zmianach władzy.
@LaPetit: Ja tam się nie mieszam. Uważam że mają te same wady co środowiska popierajace pis- naprawdę wierzą w hasła i ideały które same głoszą, będąc tak naprawdę elementem rozgrywki politycznej. Zawsze tak było i zawsze tak będzie.

Sam pochodzę z powiedzmy... niższej klasy średniej. O moje interesy nie upominają ani jedni ani drudzy.

Do tego jestem sprawnym, heteroseksualnym, białym mężczyzną. Najgorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LaPetit: Ale czemu lewacy? Czemu ludzie, którzy się zbierają w jakimś tam mniej, lub bardziej ważnym celu są z góry tak traktowani? Czemu od razu mówisz o nich jako o osobach, które są "byłymi urzędnikami zwolnionymi po zmianach władzy" (czyli w sumie ilu tych urzędników nie licząc ministerstw?) albo "popierający PO / N"?

Czemu nie dodajesz tu innych partii? Ludzi rozgoryczonych PiSem i ich metodami? Ludzi, którzy głosowali na inne partie
@emdey: to wynika z jednej z zasad i reguł dotyczącej manipulowaniem masami.

To naturalne, że do takich protestów dołączą ludzie, którzy uwierzą w głoszone przez założycieli hasła o np. "końcu demokracji", "zamachu na TK' itd, a nie są bezpośrednią stroną konfliktu w walce politycznej o władzę. Ulegli ogromnej propagandzie medialnej, którą stworzono wokół tego tzw. "oddolnego ruchu", zmanipulowano ich poprzez tzw. "politykę stada", czego następstwem był "efekt śnieżnej kuli".

Ja nie
@emdey: Ludzie którzy nie głosowali mieliby nagle po miesiącu od wyborów poczuć "chęć zmian"? Oni nie głosowali bo nie mieli czasu i chęci by się zainteresować kandydatami, nie mieli czasu i chęci by ruszyć dupę z domu lub zalali pałę dzień wcześniej. Na bank chciało im się ruszyć na manifestacje i coś nagle zmienić.